• Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır
Gizli ilimler
Home

Kredi kartı aidatını geri almak için dilekçe örneği


Google Adsense Politikaları -
Bu Reklam İçin Rahatsızlık Bildir
Kredi Kartı Aidatı Geri Almak
Kredi kartı aidatını geri almak için dilekçe örneği Tüketiciler, 10 yıllık kredi kartı aidatının geri alınabileceğine yönelik kararla heyecanlandı. Aidatları geri almak isteyenler, izleyecekleri yol hakkında bilgi almaya çalışırken, ilk iş olarak bankaya dilekçe verilmesi gerekiyor.

Vatandaşlar bu konuda tüketici derneklerinin kapısını da aşındırıyor. Tüketici Hakları Derneği Başkanı Turhan Çakar, Yargıtay'ın kararının ardından binlerce kişinin kendilerine başvurduğunu söyledi. Aidatları geri almak isteyenlerin önce bankaya dilekçe vereceğini belirten Çakar, şöyle konuştu: "Biz de dilekçe örneği hazırladık. Tüketici dilekçede, bankadan geçmişe dönük aidat ödeme dökümanı ile 10 yıl geriye dönük olarak ödediği aidat parasını isteyecek. 15 gün bekleyen tüketici, cevap gelmezse ya da olumsuz cevap gelirse, bu dökümleri istediğini kanıtlayan belge ve dilekçe ile hakem heyetine başvuracak." Bankaların aidatları ödemediği gibi, hesap dökümünü de vermediğini ifade eden Çakar, "Bazı hakem heyetleri, banka dökümanı olmadığı için dilekçeleri reddediyor. Bankalardan bilgileri hakem heyetlerinin isteyebilmesi için ilgili kuruma başvurduk" dedi.

Kredi kartı aidatınızı geri almak için örnek dilekçe:


………………………….. KAYMAKAMLIĞI

TÜKETİCİ SORUNLARI HAKEM HEYETİ BAŞKANLIĞI’NA

Şikayet eden : ……………………………….

Şikayet edilen : ………………..

Konu :Kredi kart aidatın iadesi hk.


……………….. Bankasına ait ………………………… ’nolu kredi kart hamiliyim. Kredi kartıma ait …./…./……. son ödeme tarihli hesap ekstresi ile kredi kart üyelik ücreti adı altında …..,00 YTL borç tahakkuk ettirilmiştir. Banka ile aramda tanzim edilmiş KREDİ KARTLARI ÜYELİK SÖZLEŞMESİNDE kart ücreti alınacağı belirtilmişse de, Tüketicinin Korunması Hakkındaki Yasanın 6. maddesi gereğince, bu sözleşme;

Önceden hazırlanmış, standart sözleşmedir. Dolayısıyla sözleşme koşulları benimle müzakere edilmemiştir. Sonuç olarak sözleşmenin o maddesi banka tarafından tek taraflı olarak sözleşmeye konmuş, haksız bir koşuldur. Bu konuda Yargıtay 13. H.Dairesi ekteki örnek kararlarıyla, kart ücretinin hukuksuzluğunu iki kez kanıtlamıştır.

Yukarıdaki nedenlerle tahakkuk ettirilmiş bulunan …..,00 YTL tutarındaki, kredi kart üyelik ücretinin tarafıma iadesine karar verilmesini arz ve talep ederim.
Adres: Adı - Soyadı

İmza

Tarih: …./…./……


YASAL UYARI
Gizlimi.com sitemizin içerisinde yer alan tüm içeriklerin telif hakları içeriklerin sahiplerine ve/veya yasal temsilcilerine aittir. Gizlimi.com da yer alan ve telif hakkı ihlaline neden olan bir içeriği,dosyayı,kodu kaldırmamıza yardımcı olmak için lütfen bize iletişim bölümümüzden bildiriniz. Dosya en geç 24 saatte kaldırılacaktır.

5846 sayılı kanunun 25. maddesinin ek 4. maddesine göre hakkı ihlal edilen öncelikle üç gün içinde ihlalin durdurulmasını istemek zorundadır.Gizlimi.com 'da yayınlanan diğer yazıların, materyallerin, resimlerin, kodların, şekillerin her türlü elektronik ve gerçek ortamda yayın hakkı (aksi ilgili sayfalarda ayrıca belirtilmediği sürece) Gizlimi.com 'a aittir. Bu materyaller, kaynak gösterilmek ve link verilmek koşuluyla kopyalanabilir.

Son Güncelleme: Pazartesi, 26 Eylül 2016 16:09  

EN GÜZEL DUALAR