• Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır
Gizli ilimler
Home ALTERNATİF TIP 8. SINIF SBS PUANI HESAPLAMA 2013 ( Anafen,Fatih,Körfez,Final,Uğur,Fem)

8. SINIF SBS PUANI HESAPLAMA 2013 ( Anafen,Fatih,Körfez,Final,Uğur,Fem)


Google Adsense Politikaları -
Bu Reklam İçin Rahatsızlık Bildir
SBS PUANI HESAPLAMA 2013 - 8. SINIF SBS PUANI HESAPLAMA 2013 -  8 sınıf sbs puan hesaplama anafen, 8 sınıf sbs puan hesaplama fatih, 8 sınıf sbs puan hesaplama körfez, 8 sınıf SBS Puan Hesaplama final, 8 sınıf sbs puan hesaplama uğur, anafen puan hesaplama, 8 sınıf sbs sonuçları, 8 sınıf sbs tercih robotu

Gizlimi.com olarak bizler SBS ile ilgili her türlü bilgi ve belgeyi öğrenci kardeşlerimizle paylaşmaya çalışıyoruz. Bu bağlamda gizlimi.com un sunmuş olduğu SBS Puan Hesaplama robotunuu kullanarak SBS Puanınızı hesaplayabilirsiniz. 2013 8. Sınıf SBS Puan Hesaplama Robotu . SBS Puan Hesaplama sitemizde yer almaktadır.

Seviye Belirleme Sınavı (SBS) Sınav Sonuçlarının Hesaplanması şu şekilde yapılmaktadır;

İlköğretim 8 inci sınıfa devam etmekte olan ve Seviye Belirleme Sınavına katılacak adayların puanı, aşağıdaki işlem basamaklarına göre tek bir puan türünde hesaplanır.
a) Her adayın cevap kâğıdı, 2 (iki) adet optik okuyucu tarafından çift kontrol sistemiyle okutulur.

b) Seviye Belirleme Sınavı yapılacak derslere ait testlerin her biri için doğru ve yanlış cevap sayıları belirlenir.

İlköğretim 8 SBS Puan Hesaplama için tıklayınız.

2013 SBS Sınavı Ne Zaman Yapılacak tıkla öğren

c) Her test için yanlış cevap sayısının üçte biri doğru cevap sayısından çıkarılarak, geçerli cevaplara karşı gelen ham puanlar bulunur. Şekilli sorulardan muaf olarak değerlendirmeye alınacak engelli adayların ham puanları hesaplanırken önce her test için yanlış cevap sayısının üçte biri doğru cevap sayısından çıkarılarak, geçerli cevaplara karşı gelen geçici ham puanlar bulunur. Bulunan geçici ham puanlar testlerdeki toplam soru sayılarına dönüştürülerek, değerlendirmeye esas ham puanlar hesaplanır. Böylece her aday için beş ayrı ham puan hesaplanır.

ç) Tüm adayların ham puanları toplamı, sınava giren öğrenci sayısına bölünerek her bir testin ortalaması bulunur.

d) Ham puanlar, test ortalamaları ile sınava giren öğrenci sayısı kullanılarak her testin standart sapması hesaplanır.

e) Adayın her bir teste ait standart puanı; o teste ait ortalama ve standart sapma kullanılarak tüm adayların ham puanlarının ortalamasını 50'ye, standart sapmasını 10'a getiren bir dönüştürme işlemi sonunda elde edilir.

f) Her test için hesaplanan standart puanlar, aşağıdaki tabloda verilen katsayılar ile çarpılarak her bir testin ağırlıklı standart puanları bulunur.

g) Testlerin ağırlıklı standart puanları toplanarak, Ağırlıklı Standart Puan (ASP) bulunur.

Ağırlıklı standart puan hesaplanırken kullanılacak ağırlık katsayıları aşağıda verilmiştir.

İlköğretim 8 SBS Puan Hesaplamaya aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.Öğrenci Arkadaşlara Başarılar Dileriz..

YASAL UYARI
Gizlimi.com sitemizin içerisinde yer alan tüm içeriklerin telif hakları içeriklerin sahiplerine ve/veya yasal temsilcilerine aittir. Gizlimi.com da yer alan ve telif hakkı ihlaline neden olan bir içeriği,dosyayı,kodu kaldırmamıza yardımcı olmak için lütfen bize iletişim bölümümüzden bildiriniz. Dosya en geç 24 saatte kaldırılacaktır.

5846 sayılı kanunun 25. maddesinin ek 4. maddesine göre hakkı ihlal edilen öncelikle üç gün içinde ihlalin durdurulmasını istemek zorundadır.Gizlimi.com 'da yayınlanan diğer yazıların, materyallerin, resimlerin, kodların, şekillerin her türlü elektronik ve gerçek ortamda yayın hakkı (aksi ilgili sayfalarda ayrıca belirtilmediği sürece) Gizlimi.com 'a aittir. Bu materyaller, kaynak gösterilmek ve link verilmek koşuluyla kopyalanabilir.

Son Güncelleme: Pazartesi, 17 Ekim 2016 19:16  

EN GÜZEL DUALAR