• Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır
Gizli ilimler
Home NE NEDİR? Güneş'in üzerindeki iki lekenin sırrı nedir?

Güneş'in üzerindeki iki lekenin sırrı nedir?


Google Adsense Politikaları -
Bu Reklam İçin Rahatsızlık Bildir

Güneşteki lekelerGüneşin üzerinde minicik lekeler gibi görünen bu cisimler aslında iki uzay aracı. Güneş 'in önündeki Uluslararası Uzay İstasyonu ile ona kenetlenen Atlantis uzay aracını gösteren bu fotoğraf astro-fotoğrafçı Thierry Legault tarafından çekildi.

48 yaşındaki Fransız fotoğrafçı iki uzay aracının geçişini izleyebilmek üzere ideal konumda olabilmek için Fransa'dan Madrid'e yolculuk etmiş.

İki uzay aracının hızı nedeniyle olay , sadece saniyenin 0.54'ü sürede görülebiliyor. Fotoğraf 16 Mayıs'ta gündüz saat 13.28'de SBIG ST-10XE kamera ve 355,6 milimetrelik teleskopik lens ile çekilmiş. Lens üzerinde günışığını filtrelemek üzere bir prizma kullandığı için güneş ışımalar ve parlamalar görülmüyor.

26 Mayıs'ta Dünya'ya dönmesi planlanan Atlantis, emekliye ayrılmadan önceki son görevini gerçekleştiriyor.
YASAL UYARI
Gizlimi.com sitemizin içerisinde yer alan tüm içeriklerin telif hakları içeriklerin sahiplerine ve/veya yasal temsilcilerine aittir. Gizlimi.com da yer alan ve telif hakkı ihlaline neden olan bir içeriği,dosyayı,kodu kaldırmamıza yardımcı olmak için lütfen bize iletişim bölümümüzden bildiriniz. Dosya en geç 24 saatte kaldırılacaktır.

5846 sayılı kanunun 25. maddesinin ek 4. maddesine göre hakkı ihlal edilen öncelikle üç gün içinde ihlalin durdurulmasını istemek zorundadır.Gizlimi.com 'da yayınlanan diğer yazıların, materyallerin, resimlerin, kodların, şekillerin her türlü elektronik ve gerçek ortamda yayın hakkı (aksi ilgili sayfalarda ayrıca belirtilmediği sürece) Gizlimi.com 'a aittir. Bu materyaller, kaynak gösterilmek ve link verilmek koşuluyla kopyalanabilir.

Son Güncelleme: Çarşamba, 19 Ekim 2016 07:19  

EN GÜZEL DUALAR