• Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır
Gizli ilimler
Home HZ.MUHAMMED (S.A.V) PEYGAMBER EFENDİMİZİN SEÇKİN DUALARI

PEYGAMBER EFENDİMİZİN SEÇKİN DUALARI


Google Adsense Politikaları -
Bu Reklam İçin Rahatsızlık Bildir
BİZZAT "peygamber EFENDİMİZİN DUALARI - 1969" İSİMLİ ESERDEN DİZİLEREK DERLENMİŞTİR.. HAYRA VE HASENATA VESİLE OLMASI DUA VE TEMENNİSİYLE!

1- ALLAHIM, şekil ve suretimi nasıl güzel yaratmışsan ahlakımı da güzelleştir.
2- Faydasız, halis olmayan ilimden kabul olunmayacak duadan sana sığınırım ALLAHIM..
3- Fakirlikten, azlıktan, zillet ve hakaretten zulüm yapmaktan ve zulüm görmekten sana sığınırım. Beni bunlardan muhafaza buyur ALLAH'IM.
4- YA RABBİ, günahlarımı ört ve beni korktuğumdan emim eyle.
5- ALLAHIM, dünya ve ahretim için afiyet ver. Dinin dünya hayatım, ehlim ve malım için senden af ve mağfiret istiyorum.
6- Önümden arkamdan, sağımdan solumdan yukarıdan aşağıdan gelecek musibetlerden beni muhafaza eyle ALLAHIM.
7- ALLAHIM, Berastan (leke hastalığı), delilikten, cüzamdan her türlü kötü hastalıktan sana sığınırım.
8- ALLAHIM, gelecek için gam çekmekten geçmişe ise kederlenmekten, acziyetten ve kudretsizlikten, kesel (gevşeklik) ve tembellikten korkaklıktan , borç altında kalmaktan , haksız insanların tasallutundan sana sığınırım. Bunlardan beni muhafaza eyle ALLAHIM.
9- Acizde, keselden (gevşeklik ve tembellikten), korkaklıktan ezeli ömürden, ödenmesi zor veya mümkün olmayan borçtan , günaha sebep olan şeylerden, kabir azabından, cehennemden , azdıran zenginlikten-azdıran fakirlikten, yaşadığım müddetçe arız olacak fitnelerden, ölürken gelecek fitneden sana sığınırım.
10 İhsan ettiğin nimetin zevalinden elimden gitmesinden, afiyetin değişmesinden , ansızın karşılaşacağım musibetlerden sana sığınırım.
11- ALLAHIM; borcun, düşmanın galebe çalmasından ve düşmanın şamatasından sana sığınırım.
12- ALLAHIM senden dolaşıksız, pürüzsüz, salim, bir dirlik ve yaşayış hayatımın sonuna tatlı ve rahat rahat ermek ve ahirette hakir ve rüsvay olmayarak huzuruna çıkmak isterim.
13- ALLAHIM vücudumda, gözümde ve kulağımda afiyetimi daim eyle. Küfürden, fakirlikten sana sığınırım YA RABBİ!14- ALLAHIM; beni kabir azabından koru. Sığınacak başka İlah yok! "Yalnız sen varsın ALLAHIM."
15- Bana doğru yolu göster, ahlak ve geçimimizi (maişetimizi) temiz kıl, beni haramdan uzaklaştır. Ve kimseye muhtaç eyleme ALLAHIM.
16- Her hususta sonumuzu güzel yap. Ve bizi dünyanın gam ve kederlerinden, ahiret azabından emin eyle salim kıl. YA RABBİ.
17- ALLAHIM, SENDEN SEBAT, DOĞRU LİSAN SELİM BİR KALP İSTERİM.
18- ALLAHIM, ihtiyarlığım ve ömrümün sonunda rızkımı genişlet, bana ihsan etmiş olduğun rızkı o zaman daha ziyade bollaştır.
19- Bana sıhhat, iffet, emanet ve güzel huy ihsan eyle ALLAHIM.
20- Kötü huylardan, kötü arzulardan, din ve dünyama zarar verecek her şeyden sana sığınırım. ALLAHIM bunları benden uzak kıl.
21- ALLAHIM, (Ey bizi yaratan ve terbiye eden Rabbimiz. Ey her şeye kudreti yeten ALLAHIM, bize dünyada ve ahirette dirlik ve düzenlik iyilik ve güzellik ver. Ve bizi rahmetinle İlahiyenle azabı nardan/cehennemden koru.


Felaha vesile olması dileği ile !!!

PEYGAMBER EFENDİMİZİN SEÇKİN DULARI
YASAL UYARI
Gizlimi.com sitemizin içerisinde yer alan tüm içeriklerin telif hakları içeriklerin sahiplerine ve/veya yasal temsilcilerine aittir. Gizlimi.com da yer alan ve telif hakkı ihlaline neden olan bir içeriği,dosyayı,kodu kaldırmamıza yardımcı olmak için lütfen bize iletişim bölümümüzden bildiriniz. Dosya en geç 24 saatte kaldırılacaktır.

5846 sayılı kanunun 25. maddesinin ek 4. maddesine göre hakkı ihlal edilen öncelikle üç gün içinde ihlalin durdurulmasını istemek zorundadır.Gizlimi.com 'da yayınlanan diğer yazıların, materyallerin, resimlerin, kodların, şekillerin her türlü elektronik ve gerçek ortamda yayın hakkı (aksi ilgili sayfalarda ayrıca belirtilmediği sürece) Gizlimi.com 'a aittir. Bu materyaller, kaynak gösterilmek ve link verilmek koşuluyla kopyalanabilir.

Son Güncelleme: Pazar, 16 Ekim 2016 08:53  

EN GÜZEL DUALAR