• Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır
Gizli ilimler
Home GİZLİ SIRLAR Hacamat ve Hastalık Tedavisi

Hacamat ve Hastalık Tedavisi


Google Adsense Politikaları -
Bu Reklam İçin Rahatsızlık Bildir
Hacamat ile hastalık tedavisinde Hacamat ve akupunktur eğitimi almış diplomalı hacamatçıları tavsiye ederiz. Öbür türlü atadan deden yöntemlerle veya şu hocadan el aldım diyerek bilinçsizce yapılan hacamat pek fayda sağlamaz.

Kafa üzerinde 3 temel 13 nokta; Sırt üzerinde 7 temel 20 civarı nokta; Ayak ve baldırlarda 5 temel olmak üzere toplam 13 nokta vardır. Toplamda takriben 40 tane hacamat noktası vardır. Her noktada uyarılan sinirler değişik rahatsızlığı iyileştirmede iyidir.

Unutkanlık; Özellikle ders çalışırken gözleri yazıyı okuyupda kafası hep başka yerde olan bir türlü ne okuduğunu anlayamayan öğrenciler için nerdeyse doping kadar etkili bir yardımcıdır hacamat olmak. Tedaviye kafadan başlanmakla beraber öğrenme sinirlerinin uç noktalarına uygulanırsa sonuç süper olur. Saatlerce okunup anlaşılmaz gelen bir çok konu bir çırpıda anlaşılır hale gelir. Kafadan hacamatçok faydalıdır. Fakat bir kez daha tekrar edelim işin tıbbi eğitimini almamış kişilere özellikle kafadan hacamat yaptırmak pek tavsiye edilmez.
Tansiyon; Tansiyon modern tıpta ‘Tedavisi mümkün olmayan hastalıklar’ grubuna girer. Hastaya yıllarca ilaçla uyutulur. Yıllar geçtikce ilacın markası değişir dozajı yükselir ama hastalıkda iyileşme olmaz. Uygun tansiyon noktalarından Uzman ehil haccama yaptırlan hacamatdan sonra daha 2 - 3 seansda rahatlıklama bariz şekilde belli olur. %80 oranında hastanın yaşına ve tansiyonun ilerleme düzeyine bağlı olmakla birlikte ‘Tansiyon hastalığını hacamatla kalıcı olarak tedavi etmek mümkündür. En azından hasta ilaca mahkum olarak yaşamadığı gibi yılların birikmiş ilaç tortusuunuda vücuddan temizler.

Baş ağrısı, Migren, Sinüzit, Keza migrende tansiyon gibi modern tıpda çaresi olmayan veya tedavisi mümkün olmayan hastalıklar grubuna girer. Diplomalı eğitimli bir haccam rahatlıkla migren hastalığını hastanın ilaç kullanmasına gerek kalmayacak şekilde sadece hacamat yaparak tedavi edebilir. Başarı oranı % 90 olup hastanın yaşı ve migren ilerleme derecesi ile alakalıdır.

Bel fıtığı, Boyun fıtığı, Bel fıtığı ağır yük kaldırma, hareketsizlik veya duruş bozuklukları dışında kişiye ait nedenler dışında omur bölgesindeki kıkırdak dokunun dejenere olmasından dolayı oluşur. Sinir sıkışması denilen ve Omurilik sinir L1, L2, L3 deki sıkışmaya başlayınca ağrılar dayanılmaz hal alır ve genelde baldırlarda uyuşma ve ağrılarda neden olur. Uygun noktalardan yapılan bu sinirleri güçlendirir, burada var olan nerdeyse durma noktasına gelen kılcal damarları hereklendirir, buda kıkırdak dokunun tekrar güçlenmesi ve beslenmesi anlamına gelir. Ameliyata göre hiç bir riski olamayan hacamat ile herkes bir oranda fayda görür.

Nerdeyse yürüyemeyecek derecede olup kesin ameliyatlıksın denilen birçok hasta ameliyat olmadan son bir kez HACAMAT OLMAYI deneyenlerin %80 oranının ağrıları tamamen iyileşirken % 20 oranı ağrılarım çok azaldı ama en azından yürüyebiliyorum ve günlük işlerimi yapabiliyorum şeklinde oldu. Hacamatla bel fıtığı tedavisinin hiç bir yan etkisi yok, bel fıtığı için hacamat yaptıran herkes belli oranda fayda görür. BU çok hassas tedaviyi uzman olanlara bu konuda tecrübesi olanlara yaptırmaya özen gösteriniz.

Kemik erimesi, Kireçlenme, Mantar, Romatizma, İltihaplı Eklem Romatizması (Romotoid artis), Karaciğer arkası, kâhil ve ağrıyan bölgelere özellikle diz kapağı ve baldırın dış kısımlarına yapılan uygulamalar çok faydalıdır. Ağrılar Hemen geçer, ama seanslar halinde tecrübeli haccam yardımıyla 4 - 5 seans da daha güzel kalıcı sonuçlar alınır.

Hepatit B, Karaciğer arkası, kalb arkası ve sırttan omuz başları iyi sonuçlar verir. % 100 iyileşme olmaz ama kişinin bağışıklık sistemi güçlenir. Kan değerlerinde anında daha 1inci seansla hızlı bir şekilde düzelme görülür.

Böbrek rahatsızlıkları Yapılacak olan uygun noktaları bilmek gerekir. Akupunktur + Bitkisel Tedavi + Hacamat üçü birden çok güzel sonuçlar verir.

Sedef, Temre ve Deri hastalıkları, Kaşıntı sivilce, Genelde zayıf bağışıklık sistemi olanlarda var olan deri hastalıklardır. Karaciğer arkası ve kâhil en uygun başlangıç noktasıdır. Özellikle sedef ve varisde % 100 iyileşme garantisi yoktur ama hiç bir yan etkisi de yoktur. Bunun yanında birçok faydası vardır.

Kanda Demir, vitamin eksikliği, kanda yağlanma, Şeker ve kolesterol; Bu alanda hiç bir bilimsel araştırmaya rastlamadık. Sadece kişisel tecrübelerimiz Şeker ve Kolesterol rahatsızlığı ile gelenlere Hacamat dan önce ve sonra ölçüştürmesini istedik. Hacamat dan önce yüksek çıkan Kolesterol veya Şeker değerleri hacamat dan hemen sonra daha yaptırır yaptırmaz düşmekte 3 veya 4 seans Hacamat Tedavisinden sonra normale dönüşmektedir. Elimizdeki veriler sadece Hacamat Tedavisi yaptıranların beyanlarıdır. Bilimsel yazılı bir kanıtımız değildir.

Kalb rahatsızlıkları, SırtdanKalb arkası ve kahil noktası,

Karaciğer rahatsızlıkları, Yüksek kolestrol, Sırtdan karaciğer arkası, kahil ve omuz yanları Yukarıdaki resimde sağlıklı ve siroz karaciğer resmi görülmektedir. Karaciğer arkasından yapılan hacamat bu pıtıların bir çoğunu temizlemede son derece başarılıdır.

Gut, Guatır. Astım, Nefes Darlığı, Bronşit Ön kısımdan omuz başları, kalb arkası, ve kahilden yapılır.

Hormonal rahatsızlılar, Yavaş Metabolizma, Aşırı Kilo
Kalb, karaciğer arkası ve sırtdan miğde ile bağırsak arkasına gelen noktalardan yapılır. Aşırı yiyenleri Hacamatla zayıflatamayız, Sadece hormonal bozukluktan dolayı aşırı kilolu olanlara yardımcı olur Hacamat teavisi, Bu konuda hacamat ve Zayıflama adlı sayfaya baınız.

Nefis hastalıkları, Vesvese, Şizofreni, panik atak vs, Tik ve Kekeleme…
Sırtdan kalb ve karaciğer arkası, kulak arkası ve kafa arkdan orta ksım dan uygulanır…

Aşırı heyacanlı ve korkan kimselere uzun süren seanslar daha faydalı ve kesin sonuç verir. Depresiv ilaç alanlar daha ilk seansda çok büyük rahatlama olur, hissedilir bir rahatlama olur. Allah cc nin izni ile düzenli ziyaretlerden sonra en az 6 - 8 ziyaretden sonra ilaç almalarınada gerek kalmayabilir. Tabiki buna doktor karar verir, ama hastada kendini bilir. (Ruh hastalığı diye birşey yoktur, RUH Hastalanmaz, Ruh temiz ve paktır, hasta olan nefsitir).

Büyü, Kulak arkası en temel başlangıç noktasıdır.

İktidarsızlık; Kuyruk sokumu, omirlik orta noktaları iyi olduğu tesbit edilmiştir.

Çocuk altına ıslatma, Kulak arkası, Kahil ve sırtdan kuyruk sokumu üstünden uygulanır…

El ve ayak üşümesi; Bazı kimselerin el ve ayak parmakları ister sıcak havada ister soğuk havada daima çok üşür. El ve ayak parmakları hep soğuktur hiç ısınmaz. Bunun nedeni ni tam olarak bilmiyoruz. Ayrıca bu meşrep insanlar da diş hastalıkları daha erken yaşta başlayıp daha hızlı bir diş çürümesi olur. Kesin olmamakla beraber Sırtdan Karaciğer arkası ve Omuz yapılan hacamat daha faydalı olur diye tecrübe ettik. Bu konuda hiç bir yerde bilimsel kaynak bulamadık.

Virtigilo, Egzema ve Alaca Hastalığı, Ürtiker, Kurdeşen, dabaz, Kaşıntı, cüzzam, ; Bu tip hastalıklar dermatolojiyi ilgilendiren deri rahatsızlığı olarak algılansada hastalık genelde bağışıklık sistemi zayıf olan kişilerde, daha belirgindir. Veya bağışklık sistemi zayıf olan bu kimselerde bu iki hastalığa daha sık rastlanır.

Sırtdan karaciğer arkasından Kahilden ve Omuz başlarından yapılan seans uygulamalar çok iyi sonuç versede % 100 garanti hiç bir zaman yoktur. Bu hastalığa muzdarip olanlar da yine çok uyku ve zayıf bağışıklık sizteminden dolayı uykuya doyamama veya uykudan yeterince faydalanama halleri çok sık görülür. Fakat her hasta belirli oranda fayda ve iyileşme görür. Halk dilinde Temre denilen benzer kaşıntılı olan hastalıkda benzerdir.

Cilt kırışıklığı; Yaşlanma belirtileri yavaş metobolizmada, çok uyuyanlarda, çok aşırı yemek yiyen, aşırı alkol ve sigara kullananlarda ve dengesiz beslenenlerde daha fazladır. Yaşlanma belirtileri olan cilt kırışıklığı vs eğer normal seyrinde ise hacamat bunu yok eder, yavaşlatır demek yanlış olur. Sadece sorunlu bölgelere yardımcı olur. Belli noktalarda biriken pıhtı kan temizlenmek sureti ile İlgili sinirleri uyararak gerçeğinden daha yaşlı gösteren kişilerde bu yaşlanma hızını düşürmek mümkündür. Bu konuda hangi noktadan yapılır vs hiç bir bilimsel çalışma yoktur. Sadece Koreli bir Akupunktur uzmanı yardımı ile Haccam Selim tarafından belirlenen noktalara yapılan uygulamadır. Burda temel prensib kırışıklığa neden olan sinirleri uyarmaktır. Çok da başarılı sonuçlar elde ettik diyebiliriz.

Görme bozukluğu; Miyop veya hipermetrop rahatsızlıklarına faydası olur. En azından bir çok kimsede gözlemlerimiz gözlük numarası büyümesi olmadığı yönündedir. Nadirende olsa 6 ay süreli her ay 4 - 5 kupayı geçmeyen hacamatdan sonra 0.25 - 0.75 numara düştü diyenler vardır. Bu bilgiler bilimsel olmayıp sadece bize hacamat yaptıranların bildirdikleridir. Bu konuda şimdiye kadar hiçi bir bilimsel çalışmaya zaten rastlamadık. Ayrıca göz tembelliği ve göz tansiyonuna da etkilidir. Bu tür rahatsızlıkları olanlar Hacamatdan sonra bu tür şikayetlerinin azaldığını ifade ettiler. Ama Hiç bir garanti yok. Fakat yan etkiside yoktur, riski yok.

Kısırlık; Her ne kadar tedavi noktası kuyruk sokumu olarak bilinsede bu konuda bilimsel denebilecek çalışma yoktur. İsbat edilmiş bir bulgu bizce yoktur. En azından Bizim bu konuda tecrübemiz olmadı ama çok başarılı olduğunu söyleyen diğer haccam arkadaşlar var.

Erken boşalma, Sertleşmeme; Hacamat’ı cinsel güç artırıcı vs olarak görenlere pek yardımımız yok. İnsanların cinsel gücünü artırma iddiamız yok, bu şekilde gelenlere hiç yardımcı olmuyoruz. Ama yaşı genç olduğu halde kişide hakikaten bir sorun varsa bu Uzman Haccam tarafından bir kaç seansda yapılan tedavi ile çok başarılı sonuçlar elde ettik.

Kas Erimesi; Kas erimesi kişide güç kaybına neden olur. Elini kolunu istediği gibi kullanamaz. Sadece 2 hasta ile bu konuda tecrübemiz oldu. Bir hasta normal bir iyileşme görürken diğer bir hastamız uzun süredir yukarıya kaldıramadağı kolunu hacamatdan hemen sonra rahat bir şekilde kullanmaya başladı. Belli başlı bir noktası olmadığı ve tetikleyen neden ne olduğunu bilmediğimiz için fazla yorum yapmıyoruz. Ama uygun aralıkta yapılan hacamat tedavisinin hiç bir yan etkisi olmaz.

Varis; Varis için yapılan uygulama da tedavi başarısı değşkendir. Hiç bir garanti yok ama Kalb Karaciğer arkası hacamatdan sonra varis olan noktadaki biriken pıhtılar temizlenerek en yakın sinir ve kaslar uyarılmak suretiyle yapılır. Direk olarak varisli bölgeye veya çok yakın bölgeye hacamat uygulanmaz.

Karpal Tünel Sendromu; El bileğinin bir hastalığıdır. Bilekteki karpal tünelden geçen median sinirin sıkışması sonucu ortaya çıkar. Geceleri elde ve kolda uyşma, tutma da güç kaybı, eli sallayınca ağrının hafiflemesi şeklinde belirtisi vardır. Almanya İmmanuel hstanesinde bu alanda Hacamat Tedavisi ile bu rahatsızlığa etkisi konulu araştırma sonucu oldukça başarılı sonuçlar olduğu, ağrıların ve uyuşmaları büyük bir kısmında azaldığı belirtildi. (Bunları alfabetik sırala, kaynakları altda değil her makalenin yanına yaz)

Sivilce ve Akne; Sivilce ve akne özellikle ergenlerde toksinler dışarı düzgün şekilde atılamayınca yağ bezlerinin tıkanmasıyla oluşan vücüdun toksik artıkları iltihab şeklinde dışarı atılmaya çalışması sonucu oluşan hastalıkların genle adıdıdr. Ergenlerde pisikolojik etkilerede yol açar. ABD de bir klinik tarafından ve Sciencedirect adlı magazin araştırmasına göre Japon köpek balığı ile akne tedavisnden Nijerya Toto ürünleri akne tedavisne kadar yaklaşık 15 yöntem karşılaştırılmış bunlar arasında Hacamat Tedavisi Sivilceler için en etkili yöntem olduğu sonucuna varılmıştır.

Hemofili; Hemofili hastalığı kalıtsal genetik kandaki protein 8 eksikliğinden kaynaklanan ve kanı pıhtılaşmayan kanama başlayınca kanaması uzun süren veya durmayan hastalığa verilen bir isim. İsmi resmi olarak açıklanmayan bir srilankalı müslüman Hemofili hastalıgından muzdarip İngiltere kraliçesi kızını Hacamatla Tedavi etmiş. Uygulama haftda 1 kez uygulama ile, 25 seansda tamamlanmış. Hacamatla bu nasıl olmuş, yani kanı durmayan birisinden nasıl kan alınarak tedavi edilmiş hangi noktalardan alınmış tam bilmemekle beraber, hormonları kontorl eden ve dolaşım sistemini kontrol eden sinirler uyarılmıştır diye tahmin ediyoruz.

Hormon Bozuklukları, Aşırı Kilo, Aşırı Büyüme, Aşırı Zayıf; Bu tür kişilere hacamat tedavisi çok faydalıdır. Özellikle genç yaşta yapılırsa çok daha faydaldır. Bu tip hastalıklarda temel prensip hormon salgılama görevini sağlayan hipofiz bezinin görevini yapmamasından, veya tıkanması sonucu oluşur. Çözüm ilgili sinirleri uyramakla başlanır. Aşağıda yazdığımız kilitlenmişlik sorunu ile paralellik gösterir.

Analitik Düşünme Yeteneği; (Critikal Thinking); Bu sadece bu konuda yeteneği olan kişilere sonradan eğitim ve öğretimle kazandırılan bir davranış biçimidir. Kabiliyeti olmayana ‘Analitik Düşünme Yeteneği’ çok fazla aşılanmaz. (Zira bazı insanlarda programları gereği blokaj ve körlük vardır). Analtitik düşünme yeteneği Üst düzey bürokratlarda, hekimde, eğitmende var olması gereken bir tür muhakeme yeteneğidir. Bu kişiler olayları birbirine kolayca bağlayıp bulundukları görev ve konumun icabını en iyi şekilde yerine getirir ve çok çabuk doğru karar verirler. Uygun noktalardan hacamatla uygun sinirleri uyarmakla kişide tefkkür gücü ve muhakeme yeteneği artar.

Ama modern eğitimle eğitilen kişilerde asla Analitik düşünce yeteneği oluşmaz. Belki sadece belli eğitimle o kişiye mesleğini ifa edecek temel basit düşünce öğretilir. Analitik düşünce nedir, tasavvuf ve din ile bağlantısı vs çok teferruatlı ve detaylıdır. Kısaca bu şekilde düşünebilen insanlar yüksek ağaçlardan oluşan orman içinde yürürken sizi bir helikopter alıp yukselttiğini hayal edin. Nereye gideceğinizi nasıl gideceğinizi vs daha net görmeye başlarsınız.

Önunzde var olan bir çok belirsizlik kaybolur. Analitik düşünme yeteneğine sahip kişiler diğer kişilere nazaran daha doğru ve isabetli kararlar alır. Uygun noktalardan hacamat bu procesi hızlandırır. Tıkanıklıklar açılır. Bu yazıyı okuyupda sizlerin hacamat yaptırarak çok fazla beklentiyede girmesini istemeyiz.

Kilitlenmişlik; Kilitlenmişlik nedir? Değişik nedenlerle kişide oluşan blokajdır kilitlenmişlik. Kilitlenmişilik ve blokaj müsüman olmayan Sufli cinler, büyü vasıtasıyla olabileceği gibi kişi geçmişte beynine ve şuuruna verdiği hüküm ile kendi kendinide kolaylıkla kilitleyebilir .

Ayrıca TV´lerde veya reklmalarda bazen 25´inci kare diyede bilinen subliminal reklamlarlada olur. Bu çok hassas konu olup cilt cilt kitaplar yazarak anlatmak bu konuyu anlamaya yetmez. Bizimde bu konuda bilgimiz yazacaklarımız zahiri olup Hacamat ın sadece insanda idrakı ve anlayışı, belli kalıp ve bilmeden neden yapıldığı belli olmayan davranışlardan kurtardığını gözlemledik o kadar.

Hiç bir cemaati veya grubu yermiyoruz ama NUR cemaati ve Said Nursi kitaplarını okuyanlarda bu kilitlenmişlik daha barizdir. Biz bunu Hacamat yaptığımız kişilerin hacamat noktalarından gelen siyah renkli pıhtı kandan anlyoruz ve biliyoruz. Bu kişilerin bakışları daha donuk olur; ne söylerseniz söyleyin bazen anlatıkalrınızı hiç duymazlar bile. Kilitlenmiş kişiler bazı konularda kafalrını ve dikkatlerini toplayamaz sizi dinleyemezler. Biz burda şu cemaat öbüründen daha iyidir demiyoruz, ama detayını bilmediğimiz konuda da şu şöyledir bu böyledir demek zaten boyumuzu aşar.

Hacamat kilitlenmişlik sorununa faidesi olur diyoruz. Hacamat sizin önyargılarınzdan kurtulmanıza yardımcı olur. Bunu şu şekilde düşünmeye çalışın. Bu gün elhamdülillah hepimiz müslümanız. Acaba Müslüman! Türkiye’de değilde Ateist Rusyada veya Çinde veya İnek gibi bir hayvana kutsal gözüyle bakan bir ülkede, Hindistanda budist bir ortamda doğmuş olsaydık ne kadar islam dinini algılama ve seçme şansımız olurdu. Bildiklerinizi unutun, bir kenara bırakın biraz objektif olmaya çalışın. Ön yargıyı veya kabullerinizi kenara bırakıp hakikatı anlamaya çalışırsak daha kolay olur heşeyi anlamamız.

Manupulasyon, Etki altına girme kabullenme. Uygun ve düzenli Hacamat tedavisi sizin kolayca manupule edilmenizi engeller, selfkontrol mekanizması çalışır.

Diş Eti Hastalıkları ve Diş çürümesi; İlk hacamat yaptırmaya başladığı anda diş eti hastalıkları ve diş çürümesi olan kişilerde bu şikayetlerin nerdeyse çoğunda azalma bulgularına rastlandı. Bu konuda yine bilimsel araştırma mevcut değil. Devamı gelecek..

Romotohid artrid (İltihaplı Eklem ROmatizması); Bayanlarda erkeklere oranla 3 veya 4 kez daha fazla görülen nedeni tam olarak bilinmeyen iltihaplı eklem romatizmasıdır. Hastalık Belirtileri; değişkendir, genelde sabahları uykudan sonra 30 dakika kadar süren agrılar olur. ateş, Kırıklık,isteksizlik halsizlik, tembellik en belirgin belirtilerdir. Bu eklem rahatsızlıgı ileri safhada diğer organlarıda etkilemeye başlar. Bu organlar deri hastalıkları, soluk borusu, lenf nodülleri, kalb, damar genişlemesi, en belirgin olanıdır. İltihaplı eklem romaztizması çok çok ciddi bir rahatsızlık olup insanlara hayatı özürlü yaşayan sürekli yardıma muhtaç kimseler haline sokabilir.

Hacamatla Eklem Romatizması tedavisi; Bu makalenin özünü oluşturan araştırma Mısır Kahire Unüversitesi Tıp Fakültesi (Kız Bölümü) tarafından 50 kişi üzerinde yapılmıştır. İlk 20 sadece ilaçla tedavi edlirken diğer 30 kişiye ilaç artı hacamat tedavis uygulanmıştır. Bu sadece ilaçla tedavi edilen ilk 20 de pek bir degışiklik olmazken ikinci hacamat ve ilaçla tedavi ediln ikinci grupta çok büyük değişklikler gözlemlenmiştir. sadece % 95 lük bir iyileşme gozlemlenmiştir. Bu konuda daha önce tecrübesi olan yetişimiş Hacamat akupunktur noktalarını bilen haccam yardımıyla tedavi çok başarılı sonuçlar verir. Hacamat Tedavisi ağrıları hemen azaltır, zamanla tamamen geçirir, toksik maddelerin dışarı alınmasını sağlar. Hacamat Tedavisi Romotohid artrid (İltihaplı Eklem Romatizması) Konusunda çok etkili doğal ve hiç bir yan etkisi olmayan bir tedavi yöntemidir. Mısır ‘İmmunolgy’ 2005 dergisinde Hacamatla iltihaplı romatizma tedavisi önemine değınmişler.

Hacamat uygulancak bölgeler genelde vücudun sırt ve arka bölgeleri olup nadiren özel rahatsızlıklar için ön kısımdan da uygulanır. Vakimiz ve imkanımız olursa inşallah bu bölgelere nerden nasıl şema halinde göstermeye çalışırız.

Unutmamak gerekirki Hacamat bir (araç) prensibler üzerine inşa edilmiş tedavi yöntemi, Haccam vesile (uygulayan) şifa ise sadece Allah cc den dir…!!!
Hacamat Tedavisinde sır vardır. Bilen bilir, bu sırda kitaptan vs öğrenilmez.


Alıntıdır
Süleyman Gök / Hacamat Hakkında Herşey
YASAL UYARI
Gizlimi.com sitemizin içerisinde yer alan tüm içeriklerin telif hakları içeriklerin sahiplerine ve/veya yasal temsilcilerine aittir. Gizlimi.com da yer alan ve telif hakkı ihlaline neden olan bir içeriği,dosyayı,kodu kaldırmamıza yardımcı olmak için lütfen bize iletişim bölümümüzden bildiriniz. Dosya en geç 24 saatte kaldırılacaktır.

5846 sayılı kanunun 25. maddesinin ek 4. maddesine göre hakkı ihlal edilen öncelikle üç gün içinde ihlalin durdurulmasını istemek zorundadır.Gizlimi.com 'da yayınlanan diğer yazıların, materyallerin, resimlerin, kodların, şekillerin her türlü elektronik ve gerçek ortamda yayın hakkı (aksi ilgili sayfalarda ayrıca belirtilmediği sürece) Gizlimi.com 'a aittir. Bu materyaller, kaynak gösterilmek ve link verilmek koşuluyla kopyalanabilir.

Son Güncelleme: Pazartesi, 26 Eylül 2016 14:50  

EN GÜZEL DUALAR