• Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır
Gizli ilimler
Home DUALARIN SIRRI Makbul dualar

Makbul dualar


Google Adsense Politikaları -
Bu Reklam İçin Rahatsızlık Bildir

Mazlumun duası.Mazlumun gördüğü zulüm sebebiyle yaptığı dua kalbinin derinliklerinden gelir. Duası gözyaşlarına karışır çoğu kez. Duasıyla Allah Tealâ arasında bir perde olmaz. Âhı çoğu zaman kendisine zulmedeni dünyada yakalar. Atalarımızın dediği gibi, hiç kimsenin âhı yerde kalmaz. Etrafımızda güçsüz ve zayıfları ezen nice insan görürüz. Ama bir müddet sonra hiç ummadıkları bir yerden çok sert bir darbe yiyerek yere yıkılırlar. Zira su testisi su yolunda kırılır.  Misafirin ev sahibi için yaptığı dua. Misafir de evinde kendisine ikram edip ağırlayan, en iyi yemeklerle sofra kuran, malından fedakârlık eden, onu rahat ettirmeye çalışan, memnun ettirmek için elinden gelen hizmeti yapan ev sahibinden duyduğu memnuniyeti Allah’a arz eder, onun iyiliğini ister. Allah da bu duayı kabul eder.  
Bir müslümanın başka bir müslümanın arkasından yaptığı dua. Böyle bir dua, kendisine dua edilen kişi orada bulunmadığından dolayı gerçekten samimiyetle yapılan bir duadır. Ayrıca başkasının onu Allah Tealâ’ya hayırla anması onun iyi bir insan olduğunu da gösterir. Ebeveynin çocukları için yaptığı dua.Bir insan için anne babasından daha samimi ve içten dua eden insan bulunamaz. Onların dualarında hiçbir gösteriş yoktur. Tamamen gönüllerinden gelerek dua ederler ve çocuklarının her zaman hayrını isterler. Allah da, anne babasını memnun etmiş, onlara elinden gelen hizmeti göstermiş, onları incitmemeye çalışmış, yaşlılıklarında hizmetlerine koşmuş, gerektiğinde sırtında bile taşımış evlat için yapılan duayı kabul eder.Hz. peygamber s.a.v. Efendimiz makbul olan bazı duaları bizlere açıklamıştır. Bunların dördü şunlardır:
YASAL UYARI
Gizlimi.com sitemizin içerisinde yer alan tüm içeriklerin telif hakları içeriklerin sahiplerine ve/veya yasal temsilcilerine aittir. Gizlimi.com da yer alan ve telif hakkı ihlaline neden olan bir içeriği,dosyayı,kodu kaldırmamıza yardımcı olmak için lütfen bize iletişim bölümümüzden bildiriniz. Dosya en geç 24 saatte kaldırılacaktır.

5846 sayılı kanunun 25. maddesinin ek 4. maddesine göre hakkı ihlal edilen öncelikle üç gün içinde ihlalin durdurulmasını istemek zorundadır.Gizlimi.com 'da yayınlanan diğer yazıların, materyallerin, resimlerin, kodların, şekillerin her türlü elektronik ve gerçek ortamda yayın hakkı (aksi ilgili sayfalarda ayrıca belirtilmediği sürece) Gizlimi.com 'a aittir. Bu materyaller, kaynak gösterilmek ve link verilmek koşuluyla kopyalanabilir.

 

EN GÜZEL DUALAR