• Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır
Gizli ilimler
Home DUALARIN SIRRI Düşman için okunacak dua..

Düşman için okunacak dua..


Google Adsense Politikaları -
Bu Reklam İçin Rahatsızlık Bildir

DuaSevgili kardeşlerim, Terör bizim baş düşmanımızdır, insan öldürmenin hiç bir haklı gerekçesi olamaz. Bu mübarek gecenin hürmetine lütfen sizlerde aşağıda yazılı duayı okuyunuz ve paylaşınız.

- Düşmanın helakı için dua şudur; "Ey Rahman olan Allah 'ım, bize meded eyle, düşmanımızı helak eyle"

Rivayet olundu ki:

Zeyd b. Haris (r.a.) Mekke'den Taife giderken yolda münafığın biri kendine arkadaş olur, ta ki bir harabeye varırlar. Münafık:
"Gel, biraz şu harabede istirahat edelim" der. Ve birlikte harabeye girerler. Hz. Zeyd uykuya varır. Bu hali gören münafık, Hz. Zeyd'in ellerini ve ayaklarını bağlar ve: "Muhammed (s.a.v.), seni severse, ben onu sevmem" deyip öldürmeye niyetlenir. Bu durumu gören Zeyd (r.a.):
"Ey Rahman olan Allah 'ım, bana meded eyle" diye Cenab-ı Hakk'a münacaatta bulunur. O anda gaibden bir ses gelir ve şöyle der:

"Ey münafık, sakın onu öldürme."
Münafık, harabeden dışarı çıkıp etrafa bakınır

Kimseyi göremeyince, tekrar öldürmeye niyetlenir. Evvelki gibi münafığa gelen yine korkunç ses, "Ey münafık, sakın öldürmeyesin."
Tekrar münafık dışarıya çıkar, yine kimseyi göremez. Tekrar öldürmeye niyetlenir. O anda evvelkilerinden daha yakından gelen çok şiddetli ve korkunç bir ses: "Ey münafık, sakın Zeyd'i öldürmeyesin." Münafık tekrar dışarı çıkar. Bir de ne görsün, kapıda tam techizatlı bir süvari. Şaşkınlığı geçmeden bir darbede süvari tarafından öldürülür. Süvari, Zeyd (r.a.)'in yanına girip ellerini ve ayaklarını çözer. Zeyd (r.a):
"Sen kimsin, beni münafığın elinden niçin kurtardın?" der. Cevaben o kimse:
"Ben Cebrail'im. Sen Hak Teala'ya duada bulunduğunda, ben yedinci kat semada idim. Cenabı Hak tarafından bana:
"Kulum Zeyd'e yetiş" diye nida olundu, orada yedinci kat semada, münafığa bir sayha ettim. İkinci sayhayı dünya semasında ettim. Üçüncü sayhayı bu harebenin yanında ettim ve münafığı öldürdüm." buyurdular.

* Rivayet edildiğine göre:

Firavun ilahlık davasında bulunmadan evvel bir köşk yaptırıp, giriş kapısı üzerine Allah (c.c.)'ın ismini yazdırdı. Nihayet ilahlık davasında bulunmaya başladı. Musa (a.s.) gönderildi. Firavunu imana davet etti. Onda iman edecek bir hal göremeyen Musa (a.s.) Allah Teala'ya şöyle niyaz etti:
"Yâ Rabbi, bunda iman edecek bir hal göremiyorum. Yine de senin birliğine davet edeyim mi?


Cenab-ı Ecelli Ala:

"Yâ Mûsâ, sen onun küfrüne bakıp helak olmasını istiyorsun. Ben ise kapının üzerinde yazılı olan ism-i celalime bakıp ona mühlet veriyorum," buyurdu.YASAL UYARI
Gizlimi.com sitemizin içerisinde yer alan tüm içeriklerin telif hakları içeriklerin sahiplerine ve/veya yasal temsilcilerine aittir. Gizlimi.com da yer alan ve telif hakkı ihlaline neden olan bir içeriği,dosyayı,kodu kaldırmamıza yardımcı olmak için lütfen bize iletişim bölümümüzden bildiriniz. Dosya en geç 24 saatte kaldırılacaktır.

5846 sayılı kanunun 25. maddesinin ek 4. maddesine göre hakkı ihlal edilen öncelikle üç gün içinde ihlalin durdurulmasını istemek zorundadır.Gizlimi.com 'da yayınlanan diğer yazıların, materyallerin, resimlerin, kodların, şekillerin her türlü elektronik ve gerçek ortamda yayın hakkı (aksi ilgili sayfalarda ayrıca belirtilmediği sürece) Gizlimi.com 'a aittir. Bu materyaller, kaynak gösterilmek ve link verilmek koşuluyla kopyalanabilir.

Son Güncelleme: Perşembe, 20 Ekim 2016 14:25  

EN GÜZEL DUALAR