• Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır
Gizli ilimler
Home BİLİM VE TEKNOLOJİ Facebook video virüsü nasıl silinir,Facebook virüsü nasıl temizlenir?

Facebook video virüsü nasıl silinir,Facebook virüsü nasıl temizlenir?


Google Adsense Politikaları -
Bu Reklam İçin Rahatsızlık Bildir
Facebook video virüsü temizleme yöntemi, Facebook virüsü nasıl silinir,Facebook virüsü nasıl temizlenir? Bu ve benzeri sorularına yazımızda cevap verilmiştir.

Facebook'taki video virüsü hızla yayılmaya devam ediyor..  "İzleyin bence süper oldu" şeklinde bir karşılama ile ekrana gelen yazı ile kullanıcıların dikkatini çekiyor ve yayılmaya başlıyor. İçeriğe tıkladığınızda ise bilgisayarınızda "Flash Player" yüklü olmadığını ve yüklemeniz gerektiğini söylüyor. Yükle konutu verdiğinizde virüs bilgisayarınıza bulaşıyor..


Sadece Chrome tarayıcısı üzerinden çalışan virüs, web tarayıcınızın kontrolünü bir eklenti vasıtası ile ele geçiriyor ve Facebook hesabınızı kontrol altına alıyor. Kullanıcı Faceook hesaplarını her açtığında bir müzik ile karşılaşıyor..

Facebook hesabında otomatik olarak çalıştırdığı 'Youtube' isimli sahte uygulama silseniz de geri geliyor.

Söz konusu zararlı yazılımdan kurtulmak için yapmanız gerekenler:

- Başlat tuşuna basarak alt kısımdaki arama bölümüne regedit yazın
- Regedit'i açtıktan sonra açılan kayıt defterinden;
------ Hkey_local_machine-software > policies > google > chrome > seçeneğini takip edin.
- Burada "asdadsfclbonhleeank" gibi karmaşık isme sahip bir dosya olacaktır.
- Bu dosyayı silerek web tarayıcınızı baştan başlatın. Virüs temizlenmiş olacaktır.

YASAL UYARI
Gizlimi.com sitemizin içerisinde yer alan tüm içeriklerin telif hakları içeriklerin sahiplerine ve/veya yasal temsilcilerine aittir. Gizlimi.com da yer alan ve telif hakkı ihlaline neden olan bir içeriği,dosyayı,kodu kaldırmamıza yardımcı olmak için lütfen bize iletişim bölümümüzden bildiriniz. Dosya en geç 24 saatte kaldırılacaktır.

5846 sayılı kanunun 25. maddesinin ek 4. maddesine göre hakkı ihlal edilen öncelikle üç gün içinde ihlalin durdurulmasını istemek zorundadır.Gizlimi.com 'da yayınlanan diğer yazıların, materyallerin, resimlerin, kodların, şekillerin her türlü elektronik ve gerçek ortamda yayın hakkı (aksi ilgili sayfalarda ayrıca belirtilmediği sürece) Gizlimi.com 'a aittir. Bu materyaller, kaynak gösterilmek ve link verilmek koşuluyla kopyalanabilir.

Son Güncelleme: Pazartesi, 26 Eylül 2016 19:08  

EN GÜZEL DUALAR