• Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır
Gizli ilimler

Peygamberimizin Şefaatine Nail Olmak


Allâhümme salli alâ muhammedin ve enzilhül münzelel mukarrabe minke yevmel kıyâmeh.

"Allah'ım, Muhammed'e salat eyle, onu kıyamet gününde senin nezd-i ilahine yakın bir mevkiye getir!"
* Resulü Ekrem (s.a.v.) buyurdu: "Kim bu salavat-ı şerifeyi okuyarak üzerime salavat getirirse, şefaatim ona vacip olmuştur. "
 

Şeytanı Helak Eden Dua

Eûzü bi kelimâtillâhit tâmmeti min şerri mâ haleka ve zerae ve berae ve min şerri mâ yenzilü mines semai ve min şerri mâ ya'rucü fîhâ ve min şerri fîtnetil leyli ven nehâri ve min şerri külli târikin illâ târikan yatruku bi hayrin yâ rahman.

Bu duanın fazileti:

"Resulü Ekrem (s.a.v.) miraca çıkacağı vakit şeytanlar ellerinde ateşler olduğu halde toplandılar ve Resulü Ekrem'i yakmak için saldırmaya başladılar.
 

Şifa Ayetleri, Her Türlü Hastalık için

Bismillâhirrahmânirrahıym.  Ve yeşfi sudûra kavmin mü'minîne ve şifâün li mâ fîs sudur. Yahrucü min butûnihâ şerâbün muhteliflin elvânühû fiyhi şifâün lin nâs. Ve nünezzilü minel kur'âni mâ hüve şifâün ve rahmetün lil mü'miniyn. Ve izâ mendtüfehüveyeşfıyn. Kul hüve lillezîne âmenû hüden ve şifâ.
 

Tin Suresinin Sırları

Bir kimse bu sureyi beyaz renkli temiz bir cam kap içerisine yazar ve bu kabın içerisini yağmur suyu ile doldurur, daha sonra bu suyu bağ, bahçe ve tarla gibi yerlerde bulunan mahsulün üzerine serperse, mahsulün daha güzel, daha bol ve daha bereketli olmasına vesile olur. Ayrıca bütün afetlere karşı da korunmuş olur..
 

Tevbe İstiğfar Duaları ve Yapılışı

Manevi alanda yasak bölgeye giren, Allah'ın emirlerini çiğneyerek günah işleyen kimseler hemen abdest alıp iki rekat namaz kılmalı, sonra da aşağıda olduğu gibi yaptıkları suçları için tevbe etmelidir.

Estağfirullâh, estağfirullâh, estağfirullâhel azıymel keriymellezî lâ ilahe illâ hüvel hayyel kayyûme ve etûbü ileyhi tevbete abdin zâlimin li nefsihî lâ yemlikü li nefsihî mevten ve lâ hayâten ve lâ nüşûran ve es'elühüt tevbete vel mağfirate vel hidâyete lenâ, innehû hüvet tevvâbür rahıym.
 

Tohum ekerken okunması gereken dua

İmamı Kurtubi diyor ki:
"Tohum ekerken eûzü besmeleden sonra bu duayı okumak müstehaptır. Ve ekine isabet edecek zararın uzaklaştırılmasına vesile olur."

Eûzü billahi mineş şeytânir raciym,Bismillâhirrahmânirrahıym.
E fe raeytüm mâ tahrusûn. E entüm tezraûnehû em nahnüz zâriûn. Allâhümme salli alâ muhammedin verzuknâ semerahû vec'alnâ
li en'umike mineş şâkiriyn.
 

Teheccüd Namazı kılmanın faydaları

Resulü Ekrem buyurdu:
"Ramazan orucundan sonra en faziletli olan oruç, Muharrem ayında tutulan oruçtur. Farzlardan sonra en efdal olan namaz, gece kılınan namazdır."
"Bir kimse geceleyin ailesini uyandırır ve kalkarlar, ikişer rekat teheccüd namazı kılarlarsa, Allah Teala onları çok zikreden erkekler ye çok zikreden kadınların zümresinden yazar. "
 

Uykuda korkanların okuyacağı dua

Eûzü bi kelimâtillâhit tâmmâti min ğadabihî ve şerri ıbâdihî ve min hemezâtiş şeyâtıyni ve en yahdurûn.

Manası:
Allah'ım Gazabından, insanların şerrinden, şeytanların dürtüştürmelerinden ve yanımda bulunmalarından Allah Teala'nın tastamam kelimelerine sığınırım.
 

Günahlarımızın affı için dua

peygamber (s.a.v.) Efendimiz şöyle buyurmuştur:
"Mü'min kimseye ağrı, yorgunluk, üzüntü, rahatsızlık, sıkıntı, hatta huzurunu kaçıran bir diken isabet etse, Allah günahlarından bir kısmını örtbas edip, onlarla o günahlarını temizler."
 

Uykusu gelmeyenin okuyacağı dua

Allahümme ğâratin nücûmü ve hedeetil uyûnü ve ente hayyün kayyûmün lâ ye'huzüke sinetün ve lâ nevm, yâ hayyü yâ kayyûmü ehdi' leylî ve enim aynî.

Manası: Allah'ım, yıldızlar doğdu, gözler uyudu, halbuki sen Hay ve Kayyum'sun. Zatı Ecelli Ala'nı uyuklama ve uyku tutmaz. Ey ezeli ve ebedi olan Allah'ım, gecemi sükunetti geçir, gözlerimi uyut.
 

Uyuyamayanlar ve Uykusu kaçanlar için dua

Zeyd ibn-i Sabit radıyallahu anh'den şöyle dediğini rivayet ettik: "Uğradığım uykusuzluğu Rasulüllah sallallahu aleyhi ve sellem'e şikâyet ettim. Bana:
- Şöyle şöyle buyurdu:


Allahümme gâretin nücûmu ve hedeetil uyûnü ve ente hayyün kayyûmün la te'huzüke sinetün velâ nevmün yâ hayyü ya kayyûm. Ehdi' leylî ve enim aynî.
"[Allahım! Yıldızlar battı, gözler uyudu, sen diri olan ve yaratıklarını devamlı gözetensin. Seni ne uyuklama tutabilir ne de bir uyku. Ey hayat sahibi olan ve yaratıklarını gözeten! Gecemi sakinleştir ve gözlerimi uyut.)" Bunu söyledim ve Allah Teâlâ benden çektiğim uykusuzluğu giderdi."*310)
Muhammed ibn-i Yahya ibn-i Hibbân'dan rivayetimize göre, "Halid ibn-i Velid radıyallahu anh'e uykusuzluk isabet etti. Kendisi bunu Rasulüllah sallallahu aleyhi ve sellem'e şikâyet etti. Rasulüllah sallallahu aleyhi ve sellem ona, şöyle dua etmesini emretti:
 
<< Başlangıç < Önceki 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 Sonraki > Son >>

Sayfa 42 / 104

EN GÜZEL DUALAR


SECRET SCIENCES

Günün sözü: Ben duanın kabul edilmemesi kaygısı taşımam. İçimde dua etme isteğinin olmaması kaygısı taşırım. (Hz. Ömer ra.)
Gizli ilimler Android Uygulaması. Dualara daha hızlı ulaşın!
Online Kur'an Dinle
Bu sitede yer alan makaleler belli bir etnik grubun bakış açısını yansıtmamaktadır. Bazı makalelerde bir tür sistemik yanlılık sorununun bulunduğu düşünülmektedir.
Herşeyin En Doğrusunu Yüce ALLAH (C.C) Bilir.

NE ARAMIŞTINIZ?

Reklam ve İletişim

GİZLİLİK VE UYARI

Yazılanların hepsi doğru olmamakla birlikte bu site Gizlimi.com yazarları tarafından oluşturulmuştur. Sitedeki bazı yazılar, İslâmî içerik taşımaz. Batı Kültürü'nden gelen bilgilerdir. Bu web sitesinin yaratabileceği hukukî sakıncalar başta olmak üzere olumsuz bir durumla karşılaştığınızı düşünüyorsanız lütfen iletişim bölümünden bizimle irtibata geçin. Her türlü istek ve önerileri dikkate alınmaktadır. iletişim için, admin@gizlimi.com adresini kullanınız.

1. Başka adreslerde içeriğimizi paylaştığınızda her sayfada lütfen kaynak belirtmeyi unutmayın ve 10 sayfanın üzerinde izinsiz alıntı yapmayın. Duyarlılığınız için teşekkürler. Sayfalarımızda bulunan içeriklerin telif haklarıyla ilgili bir şikayetiniz / sorunuz varsa bize ulaşmak için
tıklayın..

2. Siteye gönderdiğiniz makale ve yazılarda lütfen kaynak belirtmeyi unutmayın. Kaynak belirtilmeyen makale ve yazılar bundan sonra dikkate alınmayacaktır. Makale göndermek için
buraya tıklayın.

Copyrights of the articles are belong to their authors