• Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır
Gizli ilimler

La ilahe illahu vahdehu la şerike leh demek


Ebu Eyyub (R.A.)'den rivayetle Resulullah (S.A.V) şöyle buyurmuştur:

"Kim on defa 'lâ ilâhe illallahu vahdehû lâ şerîke lehu lehü'l-mülkü ve lehü'l-hamdü ve hüve alâ kül-li şey'in kadîr' -Allah'dan başka hiçbir ilah yoktur. O tektir eşi yoktur mülk O'nun dur. Hamd O'na mahsustur ve O'nun her şeye gücü yeter” derse İsmail Peygamberin neslinden dört köleyi hürriyetine kavuşturmuş gibi sevap alır."
 

Resûlüllâh (s.a.v.)'in tavsiyesi - bir duâ

Resûlüllâh (S.A.V.), dayısı Esved b. Vehb'e (R.A):

"Dikkat et! sana bir kaç kelime öğreteceğim. Allah kime hayrı dilerse, onları ona öğretir, o da onları bir daha ebediyyen unutmaz." buyurdu.

-Öğret Yâ Resûlüllâh! dedi.

ResÛlüllâh (S.A.V.) şöyle buyurdu: "Şöyle de:

Allah'ım, ben âcizim. Âcizliğimi rızanda kuvvetlendir. Beni hayra yönelt! Ve İslâm'ı rızamın gayesi kıl.!"
 

Sıkıntılarımızdan kurtulmak için hergün Bir İnşirah suresi okuyalım inşallah....

Bu duanın bende ayrı bir yeri var, en sıkıntılı zamanlarımda okuduğumda içimin nasıl rahatladığını, o sıkıntılı zamanlarımı nasıl atlattığımı bir ben bir Rabbim bilir. O yüzden aklıma geldikçe okurum.

Şimdide , benden sonraki kardeşimin sıkıntılarından kurtulması, hayırlısı ile dualarının kabul edilmesi için 1 inşirah sureşi okudum.
Rabbim kabul etsin.


Bismillahirrahmanirrahim,

1. Elemneşrahleke sadrek
2. Ve vedağna anke vizrek
3. Ellezi engada zahrek
4. Ve refağna leke zikrek
5. Feinne meal usri yüsra
6. Inne meal üsri yüsra
7. Feiza ferağte fensab
8. Ve ila rabbike ferğab


Bismillâhirrahmânirrahîm
1 Biz senin için göğsünü (kalbini) açmadık mı?
2, 3 Belini büken yükünü senden alıp atmadık mı?
4 Senin şanını ve ününü yüceltmedik mi?
5, 6 İşte: Muhakkak zorlukla beraber bir kolaylık vardır (Evet) zorlukla beraber bir kolaylık vardır
7, 8 İşlerinden boşaldığın vakit, tekrar çalış ve yorul, yalnız Rabbine rağbet et (O'na yönel)
 

Kafatası ile kişi karakter tespiti

Kafa Şekline Göre Karakter, Kafatası uzun olanlar, kısa olanlar, yuvarlak olanlar nasıl bir karektere sahiptir? İşte bu sorularınıza yanıt burada!

Uzun Kafatası
Kaşlardan kafa tasının arkasına doğru, yani profilden uzun, alnı yüksek olan kafalar ekseri kadın başlarıdır. Bu gibi insanlar dost tabiatlı, toplumsal dışa dönük insanlardır. Bir parça nefislerine düşkün olurlar. Yaptıkları işin beğenilmesini mutlaka isterler, ama kompliman budalası değildirler. Sahte iltifatla samimi hayranlığı ayırt edebilirler. İstikbal hakkında planlar kurarlar. Her işi önceden düşünür, tasarlarlar. Sevdiklerini müdafaa etmek gerektiğinde aslan kesilirler ve kendi haklarını da başkalarına yedirmeyi asla istemezler.
 

2012 ÜDS Sonbahar Soru ve Cevapları Yayınlandı

2012 ÜDS Sonbahar Soru ve Cevapları Yayınlandı..

7 Ekim 2012 Pazar yapılan ÜDS Sonbahar dönemi Soru ve Cevapları . ÖSYM Sınav sorularını bazı dönemlerde sınavdan sonraki ilk salı günü açıklarken bazı sınavlarda soruları açıklama sürecini geciktirebiliyor. Önceki dönemde sorular 12 gün sonra açıklanmıştı. Soruları açıklandığında ilgi sayfa ve dosya aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz...
 

Mutluluğun Formülü Bulundu Gizli ilimler

"Saadet parayla pulla mı, aşkla mı, başarıyla mı elde edilir" diye yıllardır sorarız. Oysa, bu sorunun gayet bilimsel bir cevabi varmış. Pennsylvania Üniversitesi''nde ki Pozitif Psikoloji Merkezi'' nin direktörü Martin Seligman''in yürütmüş olduğu bir araştırmanın sonuçlarına göre, mutlu olmanın yolu bireyin kendisiyle barışık olması, çalışmayı sevmesi ve her gün daha iyi bir şeyler yapmayı istemesinden geçiyor. La Repubblica''da yayınlanan bir incelemeye göre, mutluluğun altı tane önemli kriteri var:

-Dostluklar ve sosyal ilişkiler
-Evlilik
-Kendinden daha önemli bir olguya inanmak
-Kişinin değerlerine uygun ve ayni zamanda ona zevk veren hedeflere sahip olması
-İşte veya okulda başarılı sonuçlar elde etmek
-Sağlıklı olmak.
 

Mutluluğun Formülleri Gizli ilimler

Bir şeyi başarmak için sadece ona inan ve onu gerçekten iste! Sonra mı? Sonuçlarını gördükçe mutluluktan ayakların yerden kesilecek, başarınla özgüvenin yenilenecek!

Gerçekçi ol
Bazen işler istediğin gibi gitmiyor olabilir. Bu durumda hayal kırıklığına uğraman çok doğal. Bunu önlemek için çok fazla hayalperest olmamalısın. Böylece isteklerin olmadığında kendini kötü hissetmezsin. Bunun için en iyi yol, gerçekçi düşünmen!
 

İşte Einstein'in Mutluluk Formülü

Bir toplantıda Einstein, geveze bir adamın yanına düşmüştü. Başı kazan gibi olan deneyimli bilgin, ne yaptıysa yaptı, yanındakini susturmayı bir türlü başaramadı. Sonunda, yazgısına boyun eğdi ve sesini çıkarmadan adamın yanında oturmaya devam etti.

Adamın gevezeliği biter, tükenir türden değildi. Konuşmasına yine ara vermeden sürdürdükten sonra bir ara, damdan düşercesine sordu:

“Acaba bana mutluluğu bir matematik formülüyle anlatabilir misiniz?” Artık, adamın gevezeliğine dayanabilme gücü son noktasına gelen Einstein, aradığı olanağı bulmasının mutluluğuyla adama, “Hay, hay, emredersiniz” dedikten sonra cebinden kalemi çıkardı ve masadaki bir peçetenin üstüne
şu formülü yazdı: A= X+Y+Z.
 

40 Ayet ve 40 Mutluluk Formülü

Nisa 58: Karar verirken, vicdanının sesini duymazlıktan gelme.
Necm 3: İnanma duygunu diri tut.
Furkan 43: Heveslerini kendine ilah edinme.
Enfal 56: Sözünüzde durmamanın utanç verici olduğunu aklından çıkarma.
Yunus 12: Vazgeçilmez olmadığını kabul et.
Nisa 149: Kendini sürekli övmekten uzak dur.
İsra 23: Anne ve babana ‘off‘ bile deme.
İbrahim 42: Merhametli olmaktan asla vazgeçme.
Hacc 46: Kendini, hep daha iyiye ulaşmak zorunda olduğuna koşullama.
Felak 1-5: Korkuların tutsağı olarak yaşamaktan vazgeç.
En’am 60: Bildiklerinle açıklayamadığın şeyler, hayatının kâbusu olmasın.
En’am 50: Ön yargılarla hayatı kendine zehir etme.

 

Yeni Google Chrome Yolda!

Google ChromeGoogle web tarayıcısı Chrome'un yeni versiyonunu yepyeni özelliklerle yayınlayacak. Video ve metinler üzerindeki serbest yeteneklerden, tasarımına ve fonksiyonelliğine kadar, bir çok özellikle gelecek.

Ayrıca Google daha hızlı bir tarayıcıyla karşımızda olacak.

Chrome'un web tarayıcılığından video oynatıcı programlara doğru kaydığı da düşünülüyor fakat sistem etkileyici ve tasarım çok fonksiyonel olacak. Android telefonlar için de yayınladıktan kısa bir süre sonra güncellemesinin gelmesi bekleniyor.

 

Hz. Azrail Ölen Kişiye Nasıl Görünür Gizli ilimler

Hz. Azrail Ölen Kişiye Nasıl Gözükür Gizli ilimlerAzrail (as) melaikelerin büyüklerindendir ve diğer melekler gibi mümin ruhlara karşı çok şefkatli kafirlere karşı ise çok şiddetlidir. "İyilerin ruhu hamurdan kıl çekmek gibi, kötülerin ruhu ise diken ağacından tülbent çekmek gibi çekilir."

Birinci olayda ruh yara almaz. İkinci olayda ise, yara alır ve delik deşik olmuş bir hale gelir. Aldığı bu yaralar kabir hayatı boyunca da ona azap çektirirler. Ruhu çekilmekte olan bir adam duyduğu acıyı şöyle terif etmiştir: "Gökler üstüme çökmüştür. Vücudum iğne deliğinden geçiyor gibidir."

Hz. Ka'b şöyle demiştir: "Ruhun çekilmesi olayında sanki her tarafı dikenli bir çubuk hastanın ağzından içine sokulur ve dikenli dallar onun damarlarına yayılırlar. Daha sonra da kuvvetli bir adam bu çubuğu çekip çıkarır."

Ruhun çekilmesi sırasında ölüm meleği de görülür. Bu melek, ölenin itikat ve amellerine göre değişik surette gelir.
 
<< Başlangıç < Önceki 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Sonraki > Son >>

Sayfa 37 / 103

EN GÜZEL DUALAR


SECRET SCIENCES

Günün sözü: Ben duanın kabul edilmemesi kaygısı taşımam. İçimde dua etme isteğinin olmaması kaygısı taşırım. (Hz. Ömer ra.)
Gizli ilimler Android Uygulaması. Dualara daha hızlı ulaşın!
Online Kur'an Dinle
Bu sitede yer alan makaleler belli bir etnik grubun bakış açısını yansıtmamaktadır. Bazı makalelerde bir tür sistemik yanlılık sorununun bulunduğu düşünülmektedir.
Herşeyin En Doğrusunu Yüce ALLAH (C.C) Bilir.

NE ARAMIŞTINIZ?

Reklam ve İletişim

GİZLİLİK VE UYARI

Yazılanların hepsi doğru olmamakla birlikte bu site Gizlimi.com yazarları tarafından oluşturulmuştur. Sitedeki bazı yazılar, İslâmî içerik taşımaz. Batı Kültürü'nden gelen bilgilerdir. Bu web sitesinin yaratabileceği hukukî sakıncalar başta olmak üzere olumsuz bir durumla karşılaştığınızı düşünüyorsanız lütfen iletişim bölümünden bizimle irtibata geçin. Her türlü istek ve önerileri dikkate alınmaktadır. iletişim için, admin@gizlimi.com adresini kullanınız.

1. Başka adreslerde içeriğimizi paylaştığınızda her sayfada lütfen kaynak belirtmeyi unutmayın ve 10 sayfanın üzerinde izinsiz alıntı yapmayın. Duyarlılığınız için teşekkürler. Sayfalarımızda bulunan içeriklerin telif haklarıyla ilgili bir şikayetiniz / sorunuz varsa bize ulaşmak için
tıklayın..

2. Siteye gönderdiğiniz makale ve yazılarda lütfen kaynak belirtmeyi unutmayın. Kaynak belirtilmeyen makale ve yazılar bundan sonra dikkate alınmayacaktır. Makale göndermek için
buraya tıklayın.

Copyrights of the articles are belong to their authors