• Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır
Gizli ilimler

Adetliyken Kadir Gecesinde Dua Edilirmi


Kadir Gecesinde Adetliyken Dua Edilir Mi? Regl İken Kadir Gecesinde Edilecek Dua

Adetli olmak Kadir Gecesi'nde dua etmeye engel değildir Adetli kadınlar, dua ve zikir niyetiyle dua âyetlerini, Fâtiha, İhlâs gibi sûreleri besmeleyi, kelime-i tevhid ve şehâdeti okuyabilirler Kadir Gecesinde adetli olan bir kadın:

İstediği kadar Kuranı Kerim dinleyebilir.
İstediği kadar peygamber efendimize salavat getirebilir.
Günahlarının affı için Seyyidül İstiğfar Duasını okuyabilir.
La İlahe illallah,Allahu Ekber, Elhamdülillah,Sübhanallah çekilebilir.
Esma’ul Hüsnâ çekilebilir.
Tesbih duası edilebilir.
Sübhânallahi ve bi-hamdihi, sübhânallahil azîm çekilebilir.
 

Korkuları geçirecek dua

Çoğu insan hayattan ve yaşadıkları bazı tür olaylardan korkmaktadır. İnsanın doğasında korku olduğu için bu gayet doğaldır.

 

Kurban Keserken Hangi Söz Söylenir

Kurban Kesilirken Neler Söylenir, Kurban Keserken Ne okunur, Kurbanlık hayvan incitilmeden kıbleye karşı yatırılır?

Üç defa “Allâhü ekber, Allâhü ekber lâ ilâhe illellâhü vallâhü ekber, Allâhü ekber ve lillâhilhamd” diye tekbir alınır ve şöyle niyet edilir:

– “Yâ Rabbi! Şu vücûdum sana karşı o kadar hata, o kadar isyân etti ki, affedilebilmem için bu vücûdu sana kurban etmem icabediyor Fakat sen şerîatınla insan kurban etmeyi haram kıldığından vücûduma bedel olarak bu hayvanı kesiyorum, kabul eyle Yâ Rabbi, Bismillâhi Allâhü ekber” deyip kurban kesilir.

Ayrıca kurban kesilirken; ”Allahümme hâzâ minke ve leke inne salâtî ve nüsükî ve mahyâye ve memâtî lillâhi rabbil âlemîn Allahümme tekabbel min fülân bin fülân” duası okunmalıdır.
 

La ilahe illahu vahdehu la şerike leh demek

Ebu Eyyub (R.A.)'den rivayetle Resulullah (S.A.V) şöyle buyurmuştur:

"Kim on defa 'lâ ilâhe illallahu vahdehû lâ şerîke lehu lehü'l-mülkü ve lehü'l-hamdü ve hüve alâ kül-li şey'in kadîr' -Allah'dan başka hiçbir ilah yoktur. O tektir eşi yoktur mülk O'nun dur. Hamd O'na mahsustur ve O'nun her şeye gücü yeter” derse İsmail Peygamberin neslinden dört köleyi hürriyetine kavuşturmuş gibi sevap alır."
 

Resûlüllâh (s.a.v.)'in tavsiyesi - bir duâ

Resûlüllâh (S.A.V.), dayısı Esved b. Vehb'e (R.A):

"Dikkat et! sana bir kaç kelime öğreteceğim. Allah kime hayrı dilerse, onları ona öğretir, o da onları bir daha ebediyyen unutmaz." buyurdu.

-Öğret Yâ Resûlüllâh! dedi.

ResÛlüllâh (S.A.V.) şöyle buyurdu: "Şöyle de:

Allah'ım, ben âcizim. Âcizliğimi rızanda kuvvetlendir. Beni hayra yönelt! Ve İslâm'ı rızamın gayesi kıl.!"
 

Sıkıntılarımızdan kurtulmak için hergün Bir İnşirah suresi okuyalım inşallah....

Bu duanın bende ayrı bir yeri var, en sıkıntılı zamanlarımda okuduğumda içimin nasıl rahatladığını, o sıkıntılı zamanlarımı nasıl atlattığımı bir ben bir Rabbim bilir. O yüzden aklıma geldikçe okurum.

Şimdide , benden sonraki kardeşimin sıkıntılarından kurtulması, hayırlısı ile dualarının kabul edilmesi için 1 inşirah sureşi okudum.
Rabbim kabul etsin.


Bismillahirrahmanirrahim,

1. Elemneşrahleke sadrek
2. Ve vedağna anke vizrek
3. Ellezi engada zahrek
4. Ve refağna leke zikrek
5. Feinne meal usri yüsra
6. Inne meal üsri yüsra
7. Feiza ferağte fensab
8. Ve ila rabbike ferğab


Bismillâhirrahmânirrahîm
1 Biz senin için göğsünü (kalbini) açmadık mı?
2, 3 Belini büken yükünü senden alıp atmadık mı?
4 Senin şanını ve ününü yüceltmedik mi?
5, 6 İşte: Muhakkak zorlukla beraber bir kolaylık vardır (Evet) zorlukla beraber bir kolaylık vardır
7, 8 İşlerinden boşaldığın vakit, tekrar çalış ve yorul, yalnız Rabbine rağbet et (O'na yönel)
 

Kafatası ile kişi karakter tespiti

Kafa Şekline Göre Karakter, Kafatası uzun olanlar, kısa olanlar, yuvarlak olanlar nasıl bir karektere sahiptir? İşte bu sorularınıza yanıt burada!

Uzun Kafatası
Kaşlardan kafa tasının arkasına doğru, yani profilden uzun, alnı yüksek olan kafalar ekseri kadın başlarıdır. Bu gibi insanlar dost tabiatlı, toplumsal dışa dönük insanlardır. Bir parça nefislerine düşkün olurlar. Yaptıkları işin beğenilmesini mutlaka isterler, ama kompliman budalası değildirler. Sahte iltifatla samimi hayranlığı ayırt edebilirler. İstikbal hakkında planlar kurarlar. Her işi önceden düşünür, tasarlarlar. Sevdiklerini müdafaa etmek gerektiğinde aslan kesilirler ve kendi haklarını da başkalarına yedirmeyi asla istemezler.
 

2012 ÜDS Sonbahar Soru ve Cevapları Yayınlandı

2012 ÜDS Sonbahar Soru ve Cevapları Yayınlandı..

7 Ekim 2012 Pazar yapılan ÜDS Sonbahar dönemi Soru ve Cevapları . ÖSYM Sınav sorularını bazı dönemlerde sınavdan sonraki ilk salı günü açıklarken bazı sınavlarda soruları açıklama sürecini geciktirebiliyor. Önceki dönemde sorular 12 gün sonra açıklanmıştı. Soruları açıklandığında ilgi sayfa ve dosya aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz...
 

Mutluluğun Formülü Bulundu Gizli ilimler

"Saadet parayla pulla mı, aşkla mı, başarıyla mı elde edilir" diye yıllardır sorarız. Oysa, bu sorunun gayet bilimsel bir cevabi varmış. Pennsylvania Üniversitesi''nde ki Pozitif Psikoloji Merkezi'' nin direktörü Martin Seligman''in yürütmüş olduğu bir araştırmanın sonuçlarına göre, mutlu olmanın yolu bireyin kendisiyle barışık olması, çalışmayı sevmesi ve her gün daha iyi bir şeyler yapmayı istemesinden geçiyor. La Repubblica''da yayınlanan bir incelemeye göre, mutluluğun altı tane önemli kriteri var:

-Dostluklar ve sosyal ilişkiler
-Evlilik
-Kendinden daha önemli bir olguya inanmak
-Kişinin değerlerine uygun ve ayni zamanda ona zevk veren hedeflere sahip olması
-İşte veya okulda başarılı sonuçlar elde etmek
-Sağlıklı olmak.
 

Mutluluğun Formülleri Gizli ilimler

Bir şeyi başarmak için sadece ona inan ve onu gerçekten iste! Sonra mı? Sonuçlarını gördükçe mutluluktan ayakların yerden kesilecek, başarınla özgüvenin yenilenecek!

Gerçekçi ol
Bazen işler istediğin gibi gitmiyor olabilir. Bu durumda hayal kırıklığına uğraman çok doğal. Bunu önlemek için çok fazla hayalperest olmamalısın. Böylece isteklerin olmadığında kendini kötü hissetmezsin. Bunun için en iyi yol, gerçekçi düşünmen!
 

İşte Einstein'in Mutluluk Formülü

Bir toplantıda Einstein, geveze bir adamın yanına düşmüştü. Başı kazan gibi olan deneyimli bilgin, ne yaptıysa yaptı, yanındakini susturmayı bir türlü başaramadı. Sonunda, yazgısına boyun eğdi ve sesini çıkarmadan adamın yanında oturmaya devam etti.

Adamın gevezeliği biter, tükenir türden değildi. Konuşmasına yine ara vermeden sürdürdükten sonra bir ara, damdan düşercesine sordu:

“Acaba bana mutluluğu bir matematik formülüyle anlatabilir misiniz?” Artık, adamın gevezeliğine dayanabilme gücü son noktasına gelen Einstein, aradığı olanağı bulmasının mutluluğuyla adama, “Hay, hay, emredersiniz” dedikten sonra cebinden kalemi çıkardı ve masadaki bir peçetenin üstüne
şu formülü yazdı: A= X+Y+Z.
 
<< Başlangıç < Önceki 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Sonraki > Son >>

Sayfa 37 / 103

EN GÜZEL DUALAR


SECRET SCIENCES

Günün sözü: Ben duanın kabul edilmemesi kaygısı taşımam. İçimde dua etme isteğinin olmaması kaygısı taşırım. (Hz. Ömer ra.)
Gizli ilimler Android Uygulaması. Dualara daha hızlı ulaşın!
Online Kur'an Dinle
Bu sitede yer alan makaleler belli bir etnik grubun bakış açısını yansıtmamaktadır. Bazı makalelerde bir tür sistemik yanlılık sorununun bulunduğu düşünülmektedir.
Herşeyin En Doğrusunu Yüce ALLAH (C.C) Bilir.

NE ARAMIŞTINIZ?

Reklam ve İletişim

GİZLİLİK VE UYARI

Yazılanların hepsi doğru olmamakla birlikte bu site Gizlimi.com yazarları tarafından oluşturulmuştur. Sitedeki bazı yazılar, İslâmî içerik taşımaz. Batı Kültürü'nden gelen bilgilerdir. Bu web sitesinin yaratabileceği hukukî sakıncalar başta olmak üzere olumsuz bir durumla karşılaştığınızı düşünüyorsanız lütfen iletişim bölümünden bizimle irtibata geçin. Her türlü istek ve önerileri dikkate alınmaktadır. iletişim için, admin@gizlimi.com adresini kullanınız.

1. Başka adreslerde içeriğimizi paylaştığınızda her sayfada lütfen kaynak belirtmeyi unutmayın ve 10 sayfanın üzerinde izinsiz alıntı yapmayın. Duyarlılığınız için teşekkürler. Sayfalarımızda bulunan içeriklerin telif haklarıyla ilgili bir şikayetiniz / sorunuz varsa bize ulaşmak için
tıklayın..

2. Siteye gönderdiğiniz makale ve yazılarda lütfen kaynak belirtmeyi unutmayın. Kaynak belirtilmeyen makale ve yazılar bundan sonra dikkate alınmayacaktır. Makale göndermek için
buraya tıklayın.

Copyrights of the articles are belong to their authors