Gizli ilimler Sitesi

  • Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır

IPhone 6 için geri sayım başladı


IPhone 6 için geri sayım başladı. Temmuz 2013 gibi piyasaya çıkacak olan iphone 6 için Apple üretim hazır olduğunu söylüyor. Peki iPhone 6’yı diğerlerinden ayıracak olan en büyük fark ne olacak? iPhone 6, bir önceki modeli olan iPhone 5’ten daha mı üstün olacak?

ABD merkezli teknoloji danışmanlığı şirketi Jefferies’in analisti Peter Misek, Apple’ın yeni iPhone tasarımıyla ilgili çizimleri değerlendirmeye başladığını söyledi.The Next Web’den Matt Brian’a gösterilen geliştirici loglarına göre iPhone 6’ya dair çalışmalar tam hızıyla devam ediyor ve Apple içerisinde bir geliştiricinin gösterdiği bilgilere göre iPhone 6’nın donanımı üzerinde iOS 7 işletim sistemi ile denemeler gerçekleştiriliyor ve iOS 7’nin 2013 ortalarında yayınlanması bekleniyor.

Şu anda piyasada olan iPhone’un geliştirici loglarında iPhone 5,1 ve iPhone 5,2 adlarıyla gösterildiği ve iPhone 6’nın iPhone 6,1 adıyla geçtiği belirtilmekte. Son iki yılda Apple yeni iPhone tanıtımları için sonbahar aylarını tercih etmişti, iPhone 6 için de benzer bir tarihin yer alması muhtemel durumda.
 

Youtube Tv yakında yayına giriyor!

15 Şubat 2005 Tarihinde PayPal'da çalışan Steve Chen, Chad Hurley ve Jawed Karim videoların e-mail üzerinde yollanılamaması üzerine kurulan ve 9 Ekim 2006 tarihinde Google tarafından 1.65 milyar dolara satın alınan ( Broadcast Yourself; Kendini Yayınla ) sloganı ile yola çıkan YouTube televizyon yayınlarına uyumlu olmasını sağlayacak bir uygulama ile artık TV kanallarındaki yerini alacak. Youtube tv yi www.youtube.com/leanback veya  youtube.com/tv dan izleyebilirsiniz, ziyaretçi eğilimlerine göre anlık videolar sunan Youtube tv kanalı ile hayli iddialı..

Bu konudaki gelişme; İngiltere’nin devlet radyo ve televizyon kurumu BBC ile ITV adlı televizyonunun ortak girişimi olan Freesat üzerinde gerçekleşti. Ön ödeme sistemli bir “set-top” dijital uydu platformu olan Freesat, bu yılın Mart ayından itibaren YouTube’u platformunun içinde bir kanal olarak yerleştireceğini açıkladı.

Bu uygulamayı dünyada ilk defa hayata geçirecek olan Freesat, YouTube’u televizyon ile uyumlu hale getirebilmek için HTML5 kullanacağını açıkladı. Dolayısıyla YouTube her nekadar bir TV kanalı olarak görünse de, aslında bir HTML5 uygulaması olacak.
 

AÖF Puan Hesaplama 2013

Aöf kaç soru kaç puan, Aöf puan hesaplama motoru, Aöf puan hesaplama cetveli, Aöf puan hesaplama programı, Aöf puan hesaplama 2013, Aöf puan hesaplama tablosu, Aöf Sınav sonuçları, Aöf 2013 puan hesaplama

- Sınavlarda değerlendirmeler 100 üzerinden yapılır. Başarı notu, yıl içi notları ile yıl sonu veya bütünleme Sınav notunun katkılarıyla hesaplanır. Yıl içi notları; ara sınavlara, kısa sınavlara, ödevlere ve uygulamalı çalışmalara verilen notlardan oluşur.

- Her ders için yıl içi ve yıl sonu değerlendirmelerinin türü ve başarı notuna katkı oranları Fakülte Yönetim Kurulunca belirlenir.

- Senatoca belirlenen haklı ve geçerli nedenler dahil her ne sebeple olursa olsun, sınavlara katılmayan öğrenciler için telafi Sınavı açılmaz. Öğrenciler katılmadıkları sınavlardan sıfır almış kabul edilir.

 

Madde 16- Başarı notu, Senatoca belirlenen formüllere göre harf notuna çevrilir. Harf notları ve katsayıları şunlardır:
 

Rüyada altın bilezik görmek

Rüyada kolunda altın bilezik görmek ne demek, Rüya Tabirleri bilezik görmek, rüyada başkasının kolunda altın bilezik görmek, rüyada altın bilezik takmak, rüyada altın bilezik taktığını görmek, rüyada altın bilezik görmek neye işarettir, rüyada altın yüzük görmek, rüyada altın bilezik bulmak, rüyada altın bilezik görmek neye işarettir, rüyada altın bilezik takmak, rüyada altın bilezik görmek islami, rüyada altın bilezik taktığını görmek, rüyada kırık altın bilezik görmek, rüyada kağıt para görmek, rüyada altın görmek, rüyada altın para görmek ne anlama gelmektedir..

RÜYADA ALTIN GÖRMEK


Rüyada altın görmek, sağlığa ve umuda işarettir Rüyada altın bilezik takmak, rüya sahibinin eline geçecek mirastır Altın görmek, ferahlığa, rızka, salih amele, üzüntü ve kederin gitmesine, zevceye,

evlada, ilme, hidayete, altından yapılan süs eşy alarına delalet eder Altın saymak: Kısa sürecek bir hastalığa, Altın bozdurmak: Üzüntüye, Altın bilezik: Şeref ve itibarınızın artmasına, Altın saat: Yapacağınız işlerde bazı suistimallere maruz kalacağınıza, Altın yüzük: Dostlarınızdan sitem işiteceğinize, Altın külçe: Dostlardan uzaklaşmaya, Altın yaldızlı kitap: Zor bir işi başaracağınıza, Birisinden altın almak: Saygın bir kişinin etkisi altında kalmaya,

Altın zincir: Çok gizli bir sırrınız olduğuna,

Üzerinize altın saçılması ise aslı olmayan kötü sözler işiteceğinize işarettir..
 

AÖF 9-10 Şubat Güz Dönemi Final Sınavı Soru ve Cevapları Ne Zaman Açıklanacak?

12.02.2013 - 2013 açıköğretim güz dönemi Sınav soruları,2013 aöf güz dönemi Sınav soruları,9-10 şubat,9-10 şubat final soruları,açıklanır,açıköğretim,açıköğretim 2013 güz dönemi final soruları, aöf 9-10 şubat Sınav soruları ne zaman açıklanır?

AÖF 9-10 Şubat Güz Dönemi Final Sınavı Soru ve Cevapları Ne Zaman Açıklanacak? Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi ( AÖF ) 9-10 Şubat 2013 tarihinde yapılmış olduğu Güz Dönemi Final Sınavı soruları ve cevaplarını ne zaman yayınlayacak, bir çoğumuzda orjinal soruları görmek için sabırsızlanmaktadır.

Sonuçlar, AÖF ile eş zamanlı olarak Gizlimi.com' dan sizlere duyurulacaktır. Bunun yanı sıra sizlerde soru ve cevaplara dair görüş bilgi ve yorumlarınızı bu sayfadan paylaşabilirsiniz...

2012-2013 öğretim yılı güz dönemi dönem sonu Sınavı 9-10 şubat 2013 tarihleri arasında uygulanan Sınavın sonucu yaklaşık 30 gün içerisinde açıklanıyor. AÖF Sınav sonucunun en erken Şubat ayı sonunda en geç ise Mart ayının başında açıklanması bekleniyor.

Öğrenciler sonuçlara T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle sonuçlara ulaşabilmektedir. Sınav sonuçları öğrencilerin adreslerine ayrıca postalanmayacak.

 

Erkek Çocuk Olması İçin Okunacak Dua

Bebeğin erkek olması için dua, erkek çocuk olması için okunacak dua nedir, erkek bebek duası, erkek bebek olması için okunacak dua, bebeğin erkek olması için ne yapılmalı, bebeğin erkek olması için neler yapılmalı, erkek çocuk isteme duası, erkek bebek için dua, erkek çoçuk için okunacak dua, bebeğin erkek olması için dua, erkek bebek olması için yapılması gerekenler, hamileyken okunacak dualar, hafızayı kuvvetlendirmek için okunacak dua, astalıkta okunacak dua..

İşte okunacak dua:

Cima’dan önce ihlâs sûresini okur ve: "Yâ Rabbi, bu cima’dan bana bir oğul ihsân edersen, ismini Muhammed koyacağım" der. Şu duâyı yaparsa, Allahü teâlâ, inşâallah ona erkek çocuğu verir.

peygamber Efendimiz buyurdu: "Eşi hâmile iken, elini hanımının karnına koyup: Bismillâhil ahadis samed ellezî lem yelid ve lem yûled, Allahümme inni semmeytü ma fi hazilbatne muhammeden bi ismi Muhammed sallallahü aleyhi ve sellem, (yâ Rabbi, bu karında olan çocuğun ismini, Muhammed aleyhisselâmın isminin hürmetine, Muhammed koydum) derse, bu çocuk erkek olur."
 

Ogrenci.anadolu.edu.tr Öğrenci Giriş

Bu sınavlar için almanız gereken Sınav giriş belgeleri öğrenci sayfanızda yayımlandı. Sınav giriş belgeleri yeni yeni eklenmeye başladı. Bu nedenle herkesin henüz eklenmemiş olabilir. Sınavdan 1 hafta öncesine kadar kesinlikle yayımlanmış olacaktır. Sınavdan 1 hafta önce hala yayımlanmamış ise aof bürosuna gitmeniz gerekecek.

Anadolu Üniversitesi İktisat, İşletme ve Açıköğretim Fakülteleri 2001 yılından bu yana Sınav soruları ve cevap anahtarları e-Kitap biçiminde yayınlanmaktadır. Öğrenciler TC kimlik numarasıyla oturum açarak "Fakülte" başlığından "Sınav Soruları" seçeneğine, "Bölüm" başlığından öğretim yılını, "Ders" başlığından istenen sınavı seçerek sınav sorularına erişebilirler.

Eğer Açıköğretim sistemiyle öğrenim gören Açıköğretim Fakültesi, İşletme Fakültesi ve İktisat Fakültesi öğrencisi iseniz, "T.C. Kimlik Numaranız" ile e-Öğrenme Portalına oturum açabilirsiniz.Eğer Açıköğretim sistemiyle öğrenim gören Batı Avrupa Programı öğrencisi iseniz, "Öğrenci Numaranız" ile e-Öğrenme Portalına oturum açabilirsiniz.

Sınav giriş belgeniz için öğrenci sayfanıza aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.
 

AÖF 9-10 şubat 2013 sınav soru ve cevapları Tıkla Öğren

Aöf güz dönemi Sınavı 9-10 şubat tarihinde yapılacak ve Sınav soru ve cevapları yayınlanmasının ardından en kısa zamanda Gizlimi.com' dan sizlere duyurulacaktır. Bunun yanı sıra sizlerde soru ve cevaplara dair görüş bilgi ve yorumlarınızı bu sayfadan paylaşabilirsiniz...

2012-2013 öğretim yılı güz dönemi dönem sonu Sınavı 9-10 şubat 2013 tarihleri arasında uygulanan sınavın sonucu yaklaşık 30 gün içerisinde açıklanıyor. AÖF sınav sonucunun en erken Şubat ayı sonunda en geç ise Mart ayının başında açıklanması bekleniyor.

Öğrenciler sonuçlara T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle sonuçlara ulaşabilmektedir. Sınav sonuçları öğrencilerin adreslerine ayrıca postalanmayacak. 

 

Lookout ile hırsızı yakalamak mümkün!

Lookout Security&Antivirus ile kişisel bilgileriniz güvende olmayabilir! Firma telefona kurulan bu yazılımla bütün bilgilerinize erişebilir, resimleriniz, tanıdıklarınızın e-posta adresleri ve telefon numaralarına erişme imkanına sahip. Ancak uygulamanın iyi yanlarıda var işte uygulamanın ayrıntıları;

Android cihazlar için geliştirilen ve Lookout Security&Antivirus isimli güvenlik yazılımı şirketine ait olan Lock Cam uygulaması, ard arda 3 kez yanlış şifre girenlerin fotoğrafını ön yüzdeki dahili kamerayla çekiyor. Daha sonra uygulama fotoğrafı otomatik olarak kullanıcılarının kendi e-posta hesabına gönderiyor ve olası hırsıza ait olan fotoğraf telefon sahibinin eline geçmiş oluyor.

Bunun dışında şifrenin yanlış girildiği lokasyonu da belirleyen uygulama, Lookout.com üzerinden de hırsızın yerini kullanıcıyla paylaşıyor. Ücretsiz olan uygulama sadece Android tabanlı telefonlarda kullanılabiliyor.

Ancak Lookout firması Android telefonara yüklenen bu uygulama ile telefonda kayıtlı bulunan kişisel bilgilere erişebiliyor, erişmeke kalmayıp firma bu bilgileri sistem veritabanına kaydetme imkanına da sahip. Uygulama kurulan telefondan kaldırılması biraz zor..
 

Sigaradan Kurtumanın Yolları

Sigaradan kurtulma yolları maddeler halinde, bugün sigaradan kurtulmanın yolları, işte sigaradan kurtulmanın yolları, sigaradan kurtulmanın yolları haber, sigaradan kurtulmanın yolları haberi, sigaradan sonra, sigaranın zararları işte bu gibi sorularınıza cevaplar bu makalede..

Sigarayı bırakmak için bir uzmandan yardım almak kolaylık sağlıyor. İşte burada devreye yine tıp bilimi giriyor. Ara kontroller ve yaşanan sıkıntıları paylaşmak, sigarayı bırakmada elde edilen başarı oranını artırıyor. Sigaranın bırakıldığı ilk günlerde meydana gelen ağız kuruluğu, ağız yaraları, kabızlık, heyecan, düşünememe gibi sorunların aşılmasında bu desteğin önemli etkisi olduğunu belirten Prof. Dr. Çağlar Çuhadaroğlu, sigarayı bırakmanın yollarını anlattı.

1. NİKOTİN SAKIZLARI VE BANTLARI

Nikotin içeren sakız ve bantların 1980’li yılların ortalarından itibaren kullanılmaya başlandığını belirten Prof. Dr. Çağlar Çuhadaroğlu şunları söyledi: “Bu tedavinin temeli, kişinin tükettiği sigara miktarına göre belirlenen nikotin bandının vücuda yapıştırılmasına dayanıyor. Bu bantlardaki nikotin miktarı da giderek azaltılıyor. Nikotin bantlarının kalbe zarar verdiğine dair söylemler var, ancak bunlar doğru değil. Siz günde 20 sigara içiyorsanız, bunun yerine verilen bant çok daha az nikotin içeriyor. Tek başına davranışsal tedavilerle sigarayı bırakma başarısı yüzde 15-20 seviyesinde kalırken, bu tedavilerin nikotin ile birleştirilmesinde oran yüzde 30’a çıkıyor.”
 

İsimlerin Arapça Yazılışı ve Ebcet Hesabı

İsimlerin Arapça Yazılışı ve Ebcet Hesabı ve Ebcede göre isim koyma.. Çocuğunuza koyulacak isim muhakkak ki önemlidir. Ahirette malumunuz hepimiz isimlerimize göre hesaba davet edileceğiz. bu yüzden olsaki isimlerimizin manalarının güzel olması ve dinimizde yer alması makbuldür. yanlız şöyle bi olay daha var.

Çocuğunuza koyacağınız isim ile onun akıl ve fikir derecesini tayin etme imkanınız mevcut( Allah'ın izniyle) nasıl mı elbette Ebced Hesabı ile bunu kolayca yapabiliriz.

Ayrıca bugün nerdeyse hepimizin ilgi alanına giren burçların aslıda Ebced hesabı ile çıkar . Diğer bir tabirle bugün kü bilinen Yıldızname'dir.

Çünkü İslamiyette burç kişinin ismi ile orantılıdır. ( Doğduğu güne göre değil ) Bu sayede siz onun karakteristiğinede etki etmiş olacaksınız..
 
<< Başlangıç < Önceki 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Sonraki > Son >>

Sayfa 21 / 105

EN GÜZEL DUALAR


SECRET SCIENCES

Günün sözü: Ben duanın kabul edilmemesi kaygısı taşımam. İçimde dua etme isteğinin olmaması kaygısı taşırım. (Hz. Ömer ra.)
Gizli ilimler Android Uygulaması. Dualara daha hızlı ulaşın!
Online Kur'an Dinle
Bu sitede yer alan makaleler belli bir etnik grubun bakış açısını yansıtmamaktadır. Bazı makalelerde bir tür sistemik yanlılık sorununun bulunduğu düşünülmektedir.
Herşeyin En Doğrusunu Yüce ALLAH (C.C) Bilir.

NE ARAMIŞTINIZ?

Reklam ve İletişim

GİZLİLİK VE UYARI

Yazılanların hepsi doğru olmamakla birlikte bu site Gizlimi.com yazarları tarafından oluşturulmuştur. Sitedeki bazı yazılar, İslâmî içerik taşımaz. Batı Kültürü'nden gelen bilgilerdir. Bu web sitesinin yaratabileceği hukukî sakıncalar başta olmak üzere olumsuz bir durumla karşılaştığınızı düşünüyorsanız lütfen iletişim bölümünden bizimle irtibata geçin. Her türlü istek ve önerileri dikkate alınmaktadır. iletişim için, admin@gizlimi.com adresini kullanınız.

1. Başka adreslerde içeriğimizi paylaştığınızda her sayfada lütfen kaynak belirtmeyi unutmayın ve 10 sayfanın üzerinde izinsiz alıntı yapmayın. Duyarlılığınız için teşekkürler. Sayfalarımızda bulunan içeriklerin telif haklarıyla ilgili bir şikayetiniz / sorunuz varsa bize ulaşmak için
tıklayın..

2. Siteye gönderdiğiniz makale ve yazılarda lütfen kaynak belirtmeyi unutmayın. Kaynak belirtilmeyen makale ve yazılar bundan sonra dikkate alınmayacaktır. Makale göndermek için
buraya tıklayın.

Copyrights of the articles are belong to their authors