• Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır
Gizli ilimler
Home 40 AMBAR Sağlık Bakanlığı Çkys Sorgulama

Sağlık Bakanlığı Çkys Sorgulama


Google Adsense Politikaları -
Bu Reklam İçin Rahatsızlık Bildir
Sağlık Bakanlığı Çkys Sorgulama ÇKYS için gereki programlar
  • ÇKYS / TSIM Girişi yapabilmek için ilk önce jre1.6.0_30 dosyasına tıklayarak ilgili java programını bilgisayarımıza indirip kuruyoruz. (Bilgisayarımızda bu kurulumdan önce tüm java sürümlerini kaldırmamız gereklidir)
  • Java programını kurduktan sonra Yeni ÇKYS / TSIM Giriş Sayfası linkine tıklıyor ve giriş yapıyoruz. (Eğer JACOB.dll bulunamadı hatası alıyor iseniz aşağıdaki işlemleri takip ediniz)
  • İlk önce C:\Program Files\java\jre\bin dizininin içindeki jacob.dll dosyasının adını jacob_orj.dll olarak değiştiriniz.
  • Daha sonra hatayı giderecek olan jacob.dll dosyasını bilgisayarınıza indiriyorsunuz.
  • Ve indirdiğiniz dosyayı C:\Program Files\java\jre\bin dizininin içine atıyorsunuz.
  • Son olarak Yeni ÇKYS / TSIM Giriş Sayfası linkine tıklıyor ve giriş yapıyorsunuz.

NOT: Windows XP kullanılan bilgisayarlarda Yeni ÇKYS / TSIM sistemlerine girişte sorun oluşur ve 'Warning Alert' vb. uyarı penceresi ile karşılaşıp sisteme girilemezse, geçici olarak Denetim Masasındaki 'Java Kontrol Paneli'ndeki 'Advanced' kısmında 'Security > Mixed Code' ayarını 'Disable verification' yaparak sisteme girilebilir. Detaylı bilgi için Weblogic Kullanım Klavuzu'nu bilgisayarınıza indirebilirsiniz.


ÇKYS sunucuları yenilenmiştir.

Bakanlık dışından

ÇKYS ye giriş için:

http://ckyshst.saglik.gov.tr/ckyshst.htm

TSİM e giriş için:

http://tsim.saglik.gov.tr/tsim.htm

Adreslerinden yeni WEBLOGIC sunucuları üzerinden bağlanabilirsiniz.


ÇKYS ye girişte sorun yaşayanlar

http://ckyshst.saglik.gov.tr/vista.html adresindeki Kullanım Klavuzunu okuyarak işlemlerini yapabilirler.


1 Eylül 1997 tarihinde İkinci Sağlık Projesi kapsamında başlatılan ve anahtar teslimi bir Dünya Bankası projesi olan Çekirdek Kaynak Yönetimi Sistemi (ÇKYS) Projesi, Sağlık Bakanlığı Merkez Teşkilatı (SBMT) ve 81 İl Sağlık Müdürlüğü (İSM) bünyesindeki insan gücü, malzeme, ilaç-eczacılık ve mali kaynakların yönetiminde bilgi teknolojilerini kullanarak daha çağdaş, etkin ve verimli kurumsal bir yapıya geçilmesini amaçlayan bir projedir. Projenin bu amaç doğrultusunda hedefleri;

SBMT ve İSM’ler arası bilgi akışının hızlandırılması,
Kaynakların izlenmesi ile ihtiyaçların daha çabuk tespit edilmesi,
Planlamaya yönelik istatistik ve raporların süratli ve eksiksiz bir şekilde alınması,
SBMT ile 81 İSM’nin online olarak faaliyet göstermesi ve bu sayede eşgüdüm ve standardizasyonun sağlanması,
Yönetim Karar Destek mekanizmalarının çalıştırılmasıdır.
Proje kapsamında; SBMT ve tüm 81 İSM’de teknolojik altyapının ve donanımın sağlanması ve kurulumu, yazılım geliştirme, eğitim ve yerinde destek hizmetleri yer almıştır.

ÇKYS GİRİŞ

http://ckyshst.saglik.gov.tr/YASAL UYARI
Gizlimi.com sitemizin içerisinde yer alan tüm içeriklerin telif hakları içeriklerin sahiplerine ve/veya yasal temsilcilerine aittir. Gizlimi.com da yer alan ve telif hakkı ihlaline neden olan bir içeriği,dosyayı,kodu kaldırmamıza yardımcı olmak için lütfen bize iletişim bölümümüzden bildiriniz. Dosya en geç 24 saatte kaldırılacaktır.

5846 sayılı kanunun 25. maddesinin ek 4. maddesine göre hakkı ihlal edilen öncelikle üç gün içinde ihlalin durdurulmasını istemek zorundadır.Gizlimi.com 'da yayınlanan diğer yazıların, materyallerin, resimlerin, kodların, şekillerin her türlü elektronik ve gerçek ortamda yayın hakkı (aksi ilgili sayfalarda ayrıca belirtilmediği sürece) Gizlimi.com 'a aittir. Bu materyaller, kaynak gösterilmek ve link verilmek koşuluyla kopyalanabilir.

 

EN GÜZEL DUALAR