• Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır
Gizli ilimler
Home 40 AMBAR Kadınlarda Yumurtlama Günü Hesaplama Programı

Kadınlarda Yumurtlama Günü Hesaplama Programı


Google Adsense Politikaları -
Bu Reklam İçin Rahatsızlık Bildir
Kadınlarda yumurtlama günü hesaplama, takvim yöntemi yumurtlama günü hesaplama, düzensiz adet yumurtlama günü hesaplama, üreme sağlığı yumurtlama günü hesaplama, yumurtlama günü hesaplama takvimi, yumurtlama günü hesaplama makinesi, ovulasyon günü hesaplama programı, doğum kontrolü yumurtlama günü hesaplama..

Ne zaman gebe kalabilirim?

Ovulasyon dönemi hesaplama aracımızı kullanarak yumurtlamanızın gerçekleşeceği tahmini günlerinizi tespit edebilir ve bu dönemlerde hamile kalmaya çalışabilirsiniz.

Yumurtlama dönemi ya da diğer adıyla ovülasyon dönemi nedir?
Ovülasyon kadınlarda yumurtalıklarda (yumurta) atılmasıdır. Ovülasyon dönemi ise bu yumurta atılmanın gerçekleşmesi olasılığının en yüksek olduğu günlerdir. Ancak adet düzeniniz 21 günden kısa veya 35 günden uzun ise bu, ovulasyon (yumurtlama) olayının gerçekleşmediği anlamına gelebilir.

Yumurtlama ya da diğer adıyla ovülasyon günleri nasıl hesaplanır?
Ovülasyon genellikle adet dönemlerinin ortasına rastlayan 11-16. günler arasında olur.

Yumurtlama dönemimi hesaplayarak bunu bir doğum kontrol yöntemi olarak kullanabilir miyim?

Hesaplamalar tamamen ülke ortalamalarına dayanarak yapıldığından ve %100 netlik taşımadığından, gebelikten korunmak için bu tarz bir yöntemi kullanmanız istenmeyen gebeliklere neden olabilir ve dolayısıyla tavsiye edilmemektedir.

Evli  kadınların en büyük korkusudur hamile kalamamak, gizlimi.com olarak sizlerin bu korkularınızı yenmenize yardımcı olacağız. Öncelikle hamilelik için en uygun zamanın hesaplanması ovulasyon yani yumurtlama zamanının ya da döneminin belirlenmesi önemli bir faktördür. Bu tarihlere yakın günlerde eşlerin cinsel  ilişkiye girmesi gebelik ile sonuçlanmaktadır. Adetleri düzenli olan bayanlarda yumurtlama yani ovulasyon adet kanaması başlamadan yaklaşık 14 gün önce gerçekleşmektedir. Yumurtlama gününü tespit etmenin en kolay yoluda budur. Adet dönemi 28 gün süren bir kadında yumurtlama adetin 14. günü olur, adet kanamasının başladığı ilk günden sayarak yumurtlama 14. güne denk gelmektedir. Bu günden 2-3 gün önce başlayarak 1 hafta boyunda 2-3 günde bir cinsel ilişkide  bulunmak kadınların hamile kalma şansını arttıracaktır. Her gün ilişkiye girmek sperm sayısını  azaltacağı için önerilmemektedir, bu nedenle uzmanlar tarafından iki günde bir ilişki hamile kalmak için yeterli görülmektedir. (Not: Adet başlamadan 17-18 gün önce başlayarak 1 hafta boyunca 2-3 günde bir ilişkiye girmek gerekir)

(Not: )
Diğer örnekler: Adetleri düzenli 30 gün süren bir bayan adet kanamasının başladığı ilk günden başlayarak 16. gün yumurtlama olacağını hesaplamalıdır. Adet kanamaları düzenli 35 günde bir olan kadınlarda yumurtlama günü 21. güne denk gelir yaklaşık olarak.
Adetleri düzensiz olanlarda yumurtlama gününü tahmin etmek daha zordur. Ama her zaman adet kanaması başlamadan ortalama 14 gün önce yumurtlama meydana gelir. [1]

YUMURTLAMA GÜNÜ HESAPLAYICI:


Adet dönemleriniz ortalama kaç gün sürüyor: Gün..
(Bir adet kanamasının başladığı ilk günden sonraki adet kanamasının başladığı ilk güne kadar geçer süre)

En son hangi tarihte adet kanamanız başladı (son adetinizin ilk gününü ay, gün ve yıl olarak yazınız):

Ay:
Gün:
Yıl:

Yaklaşık Yumurtlama Tarihiniz:ALTERNATİF SAYFA VE HESAPLAMA İÇİN TIKLAYINIZ

Kaynakça:
[1] jinekolojivegebelik.comYASAL UYARI
Gizlimi.com sitemizin içerisinde yer alan tüm içeriklerin telif hakları içeriklerin sahiplerine ve/veya yasal temsilcilerine aittir. Gizlimi.com da yer alan ve telif hakkı ihlaline neden olan bir içeriği,dosyayı,kodu kaldırmamıza yardımcı olmak için lütfen bize iletişim bölümümüzden bildiriniz. Dosya en geç 24 saatte kaldırılacaktır.

5846 sayılı kanunun 25. maddesinin ek 4. maddesine göre hakkı ihlal edilen öncelikle üç gün içinde ihlalin durdurulmasını istemek zorundadır.Gizlimi.com 'da yayınlanan diğer yazıların, materyallerin, resimlerin, kodların, şekillerin her türlü elektronik ve gerçek ortamda yayın hakkı (aksi ilgili sayfalarda ayrıca belirtilmediği sürece) Gizlimi.com 'a aittir. Bu materyaller, kaynak gösterilmek ve link verilmek koşuluyla kopyalanabilir.

Son Güncelleme: Pazartesi, 26 Eylül 2016 21:25  

EN GÜZEL DUALAR