• Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır
Gizli ilimler
Home 40 AMBAR Herkes O'nu Okuyor Sonuçları

Herkes O'nu Okuyor Sonuçları


Google Adsense Politikaları -
Bu Reklam İçin Rahatsızlık Bildir
Herkes O'nu Okuyor Sonuçları

NEDEN HERKES “O”NU OKUYOR:

Kainat O’nun (sas)  yüzü suyu hürmetine yaratıldı. O’nun ahlakı ise Kuran’dı. Bu yüzden herkes peygamber Efendimizin hayatını okumalı. O’nun hayatında Kuranı Kerimi anlamalı. Kuranı Kerimi hayatına tatbik etmelidir. Günümüzde özellikle çocuklar ve gençler kendilerine model aramaktadırlar. Ebeveynler ise bu konuda evlatlarına yardımcı olmakta zorlanmaktadır. Biz de Karaman Eğitim Gönüllüleri Derneği olarak okuma kültürünün azaldığı günümüzde, en güzel ahlaka sahip “En Sevgilinin, Efendimizin hayatının okunması ve bilinmesi için ne yapılsa azdır dan hareket ederek En kutlu insanın, Efendiler Efendisinin hayatının, herkes tarafından okunarak öğrenilmesini istedik. Bu amaçla başlattığımız proje aynı zaman da sosyal bir sorumluluk içeriyor.  Bizler gelecek nesillerin sağlıklı yetişmesi için gayret gösteriyoruz.  Karaman da bu kitap okuma projesi ile aktif ve gönüllü olarak Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül'ün himayesinde süren 'Türkiye Okuyor' projesini desteklemiş oluyoruz.

24 Mart 2012’de Sınavı yapılan, Karaman Eğitim Gönüllüleri Derneği ve Karaman İl Müftülüğü’nün ortaklaşa yürüttüğü  “SEÇ YILDIZINI YAŞAT ADINI” “HERKES O’NU OKUYOR” isimli projeyle, 19.000 kişi (İlkokullar, Ortaokullar, Liseler, Üniversite, Kuran Kursları, Cezaevi) peygamber Efendimizin (s.a.s) hayatını anlatan bir kitap okudu. Her kategoride 63 öğrenciye toplamda 315 öğrenciye, 40 mahkûma, 15 okula, 15 öğretmene ödül verildi. Böylelikle 19 bin haneye, 19 bin sineye peygamber Efendimizin (s.a.s)  misafir olmasına vesile olundu.

Bu yıl da Karaman Eğitim Gönüllüleri Derneği, Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Karaman İl Müftülüğü’nün birlikte yürüteceği “HERKES O’NU OKUYOR” isimli projemizi başlattık.

50 bin kişinin Peygamber Efendimizin hayatını okumasının hedeflendiği bu projede, Peygamber Efendimizin hayatını okuyan ve sınavda başarılı olan 571 kişiye hediye vermeyi planlıyoruz.

Geçen yıl yaptığımız sınava sadece öğrenciler katılmıştı. Bu yıl yapacağımız sınava farklı bir kategoride yetişkin vatandaşta katılabilecek.(İlkokul, Ortaokul, Lise haricindeki herkes yetişkin vatandaş kategorisine dâhil olarak kabul edilecektir.)

“50 BİN KİŞİYE 50 BİN KURAN-I KERİM” sloganıyla “O’nun (s.a.v.) ahlâkı Kur’an’dı.” sözünden hareket ederek Nisan 2013’te yapılacak olan sınava girecek yarışmacılara bir adet Kuran-ı Kerim hediye etmeyi hedefliyoruz. Bu projeye herkesten destek bekliyoruz.

Bugün yetiştirilen nesiller, yarının yetiştiricileri olarak vazife başına geçecek ve aldıklarını çıraklarının gönüllerine boşaltacaklardır. Zira millet fertlerine nasıl bir terbiye verilirse, toplum da yavaş yavaş giderek o şekli almaya başlar.  Gönüllü öğretmenlerin kurduğu Karaman Eğitim Gönüllüleri Derneği olarak geleceğin “Altın Nesli”’nin oluşması için gayret gösteriyoruz. Ülkemizde örnek teşkil edebilecek bu proje için dernek olarak, siz değerli halkımızın desteklerini bekliyoruz.

Peygamber Efendimizin hayatının okunması, öğrencilerimizin sınava katılması, 50 bin Kuran-ı Kerim’in hediye edilmesi hususunda göstereceğiniz gayretlere şimdiden teşekkür ediyoruz.

AYRINTILI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ..

SONUÇLAR İÇİN TIKLAYINIZYASAL UYARI
Gizlimi.com sitemizin içerisinde yer alan tüm içeriklerin telif hakları içeriklerin sahiplerine ve/veya yasal temsilcilerine aittir. Gizlimi.com da yer alan ve telif hakkı ihlaline neden olan bir içeriği,dosyayı,kodu kaldırmamıza yardımcı olmak için lütfen bize iletişim bölümümüzden bildiriniz. Dosya en geç 24 saatte kaldırılacaktır.

5846 sayılı kanunun 25. maddesinin ek 4. maddesine göre hakkı ihlal edilen öncelikle üç gün içinde ihlalin durdurulmasını istemek zorundadır.Gizlimi.com 'da yayınlanan diğer yazıların, materyallerin, resimlerin, kodların, şekillerin her türlü elektronik ve gerçek ortamda yayın hakkı (aksi ilgili sayfalarda ayrıca belirtilmediği sürece) Gizlimi.com 'a aittir. Bu materyaller, kaynak gösterilmek ve link verilmek koşuluyla kopyalanabilir.

 

EN GÜZEL DUALAR